Przygotuj się na:

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO - PRÓBY I UROCZYSTOŚCI

W środę odbędzie się próba generalna przed obchodami Święta Wojska Polskiego na placu Piłsudskiego. W sobotę na placu Piłsudskiego odbędą się uroczystości państwowe. Będą utrudnienia w ruchu dla kierowców, a także pasażerów komunikacji miejskiej.

Po tragicznym wypadku autobusu drogowcy montują nowe barierki

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.plMontaż barier na S8

Rozpoczął się montaż barierek na trasie S8 w miejscu, w którym autobus miejski spadł z estakady. Prace mają potrwać do piątku.

Montaż barierek na trasie S8 zniszczonych w wyniku wypadku autobusu linii 186 rozpoczął się w środę. - Na miejsce przyjechały dwa samochody techniczne. Zarówno na samej trasie, jak i na zjeździe w kierunku Gdańska pojawiły się już nowe słupki - przekazał po 14 reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter.

Prace potrwają do piątku

Do tej pory wyrwa w barierkach była zabezpieczona przez betonowe zapory. Ze względów bezpieczeństwa, oprócz zjazdu na Wisłostradę w kierunku Gdańska, zamknięty został też prawy pas jezdni lokalnej.

- Prace przy montażu nowych barierek planujemy zakończyć w piątek - przekazała nam Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad, zarządcy drogi ekspresowej S8. Wtedy też zostanie przywrócona stała organizacja ruchu.

Do tego czasu kierowcy, którzy chcą jechać w kierunku Gdańska, mogą objechać zamknięty zjazd przez węzeł Modlińska w kierunku Tarchomina i dostać się na Wisłostradę przez most Północny.

Wypadek autobusu na trasie S8

Do wypadku miejskiego autobusu doszło na trasie S8 na granicy Bielan i Żoliborza w czwartek tuż po południu. Pojazd wypadł z drogi i złamał się w pół tak, że czołowa część znajdowała się na nasypie, a tylna zawisła na estakadzie. Tuż po zdarzeniu do szpitala trafiło 17 osób, jedna zmarła.

Kierowca autobusu trafił do aresztu na trzy miesiące. Prokuratura zarzuca mu spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, prowadząc pojazd pod wpływem amfetaminy oraz posiadania narkotyków. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Komisja powypadkowa

W miejscu wypadku zebrała się we wtorek komisja powypadkowa z udziałem przedstawicieli policji, stołecznego Biura Polityki Mobilności i Transportu, Zarządu Transportu Miejskiego i GDDKiA. Jej celem było sprawdzenie organizacji ruchu i właściwego oznakowania, aby wyeliminować możliwość powtórzenia się tragicznego zdarzenia.

Katastrofa autobusu miejskiego w Warszawie

Trzaskowski w "Kropce nad i" o wypadku autobusu na trasie S8TVN24
wideo 2/20

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl