Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

TVN Warszawa | Ulice

Wymieniają nawierzchnię na rondzie Żaba. Utrudnienia dla kierowców i pasażerów

TVN Warszawa | Ulice

Aktualizacja:
Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plWymieniają nawierzchnię na rondzie Żaba

Trwają prace przy wymianie nawierzchni na rondzie Żaba. Na czas prac całkowicie wyłączona z ruchu została południowo-zachodnia część ronda. Dla kierowców zostały wyznaczone objazdy. Ze zmianami muszą się również liczyć pasażerowie.

Zarząd Dróg Miejskich wymienia nawierzchnię jezdni ronda Żaba u zbiegu 11 Listopada, św. Wincentego, Odrowąża i Starzyńskiego, czyli na granicy Targówka i Pragi Północ. Prace przy układaniu nowego asfaltu zostały podzielone na dwa etapy. Pierwszy zostanie przeprowadzony w weekend - prace zakończą się w poniedziałek o godz. 4.00. Drugi etap został zaplanowany na następny weekend, czyli 6-8 sierpnia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Prace na rondzie ŻabaArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Zamknięte jezdnie, objazdy

Jak informuje stołeczny ratusz, w weekend 30 lipca – 2 sierpnia kierowcy jadący Starzyńskiego od strony mostu Gdańskiego nie mogą pojechać bezpośrednio w kierunku ronda. Muszą skręcić w stronę Szwedzkiej i znowu skręcić w lewo na skrzyżowaniu z 11 Listopada.

Dojeżdżający na rondo od strony 11 Listopada mają możliwość wyłącznie skrętu w prawo w św. Wincentego lub jazdy na wprost w Odrowąża. Nie mogą skręcić w lewo na rondzie, aby pojechać w Starzyńskiego.

Ze św. Wincentego jest wyłącznie możliwość skrętu w prawo w Odrowąża, bez możliwości jazdy na wprost.

Jezdnia Odrowąża prowadząca w kierunku ronda Żaba jest zamknięta od wysokości Staniewickiej. Na wcześniejszym odcinku dopuszczona jest wyłącznie możliwość dojazdu do zawrotki lub skrętu w prawo w Staniewicką. Z Staniewickiej dopuszczono wyłącznie skręt w lewo w Odrowąża.

Objazdy zamkniętego terenu prac są możliwe ulicami: św. Jacka Odrowąża i Wysokiego do trasy Toruńskiej i dalej ulicami Jagiellońskiej, Matki Teresy z Kalkuty, Gilarską, Samarytanka, Jórskiego do Radzymińskiej i Szwedzkiej oraz 11 Listopada.

Ratusz zaleca także objazd do Radzymińskiej i Szwedzkiej ulicami Borzymowską, Trocką lub ulicami Kołową, Ossowskiego, Barkocińską, Myszkowską i Gorzykowską. Utrudnienia można także ominąć Jagiellońską do trasy Toruńskiej i Wysockiego.

Zmiany w organizacji ruchu na rondzie ŻabaUrząd Miasta Warszawy

Zmiany w komunikacji

Autobusy linii nr 169 zostały skierowane na objazd wyłącznie w kierunku Dworca Wschodniego (Kijowska). Objazd przebiega ulicami: Kołowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Gorzykowska – Radzymińska – aleja "Solidarności". Autobusy linii nr 212, jadące w kierunku pl. Hallera, ominą rejon prac ulicami: Gorzykowska – Radzymińska – al. "Solidarności" – Szwedzka. Autobusy linii nr 409 i 500 w kierunkach Cmentarza Północnego i ronda Zgrupowania AK "Radosław" pojadą ulicami: Kołowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Gorzykowska – Radzymińska – al. "Solidarności" – Szwedzka – Starzyńskiego.

Autobusy nocne N12 i N62, jadąc z metra Trocka i Os. Niepodległości, ominą utrudnienia ulicami Gorzykowską – Radzymińską – al. "Solidarności" – Szwedzką – Starzyńskiego. Linie nocne N14 i N64 zostaną skierowane na objazd ulicami: Wysockiego – Toruńska – Jagiellońska – Starzyńskiego wyłącznie w kierunku Dw. Centralnego.

Jednocześnie od piątku od godziny 22:00 do niedzieli do końca kursowania tramwaje linii nr 1 pojadą objazdem ulicami: Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – 11 Listopada.

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl