Wszystkich Świętych. "Dużo osób odwiedza cmentarze na Bródnie i Wólce Węglowej"

Warszawa | Ulice

Aktualizacja:
Autor:
ran/gp/pm
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Kwesta na PowązkachTVN24
wideo 2/5
Wszystkich Świętych w Warszawie

W Dzień Wszystkich Świętych mieszkańcy stolicy tłumnie odwiedzali cmentarze i groby bliskich. Trzeba było przygotować się na zmiany w komunikacji i na utrudnienia w ruchu przy nekropoliach.

Na tvnwarszawa.pl tak informowaliśmy o sytuacji w stolicy.

16.09 - Mieliśmy kilka kolizji, ale generalnie jest spokojnie. Jest wzmożony ruch w okolicach cmentarzy - mówi Piotr Świstak z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji. 15.23 "Z naszych obserwacji wynika, że w tym roku rekordowo dużo osób odwiedza cmentarze na Bródnie i Wólce Węglowej. Ze wstępnych obliczeń wynika, że autobusy przywoziły na Cmentarz Północny nawet 25 000 osób na godzinę!" - podaje ZTM. 14.34 Metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz podczas procesji na tzw. starym cmentarzu, po mszy świętej w kościele św. Katarzyny.

Procesja w Warszawie
Paweł Supernak / PAP

14.08 Jak przypomina Zarząd Transportu Miejskiego, na trasie linii 1, 3, 4, 25, C1, C4 i C6 uruchomiono dodatkowy przystanek BUDOWLANA 54, zlokalizowany na ul. Odrowąża przed skrętem w ul. Matki Teresy z Kalkuty. 13.31 "Zaczynają się powroty z cmentarzy. Nie brakuje przy nich autobusów i wszyscy chętni wygodnie wrócą" - zapewnia Zarząd Transportu Miejskiego. 13.08 - Nie mamy informacji o jakichś szczególnych incydentach - mówi Rafał Retmaniak z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji. 12.46 Gęstnieje ruch przed Cmentarzem Bródnowskim:

Cmentarz Bródnowski
Radek Pietruszka / PAP

11.54 ZTM: Z powodu braku możliwości przejazdu w rejonie cmentarza przy ul. Złotej Jesieni, autobusy linii 115 i 142 kierowane są na trasę skróconą:

PKP MOKRY ŁUG/WIATRACZNA - ... - Hiacyntowa - Techniczna - Zagórzańska - zawrotka na rondzie - Zagórzańska – SAMORZĄDOWA 01 - Zagórzańska - Techniczna - Hiacyntowa - ... – PKP MOKRY ŁUG/WIATRACZNA

Odjazdy z przystanku SAMORZĄDOWA 01 będą realizowane zgodnie z rozkładem jazdy dla przystanku KS. SZULCZYKA 01. 11.51 - Dojazdy do cmentarzy są bardzo utrudnione. Jestem na Wóycickiego, tutaj kierowcy stoją w korku 40 minut. Odradzam jechać na Cmentarz Północny samochodem – relacjonował na antenie TVN24 Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Korki na Wisłostradzie
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

11.45 Na Powązkach trwa zbiórka pieniędzy na renowacje nagrobków. Kwestują między innymi Maja Komorowska, Hanna Bakuła i Tomasz Sianecki.

Kwesta na Powązkach
TVN24

11.05 Ze względu na korki na ul. Pułkowej, występują opóźnienia w kursowaniu autobusów linii C81 do Pociechy - podaje Zarząd Transportu Miejskiego.

Korki na Wisłostradzie
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

10.51 Warszawiacy przy Cmentarzu Bródnowskim:

Sytuacja przy Cmentarzu Bródnowskim
Radek Pietruszka / PAP

10.23 Jak donosi Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl, w korku stoją kierowcy na Wisłostradzie pomiędzy mostami Grota a Północnym jadący w stronę Cmentarza Północnego. 10.13 - Ruch nie jest duży w alei Jana Pawła II czy na Słomińskiego, Powązkowska jest wyłączona z ruchu, a na Okopowej powstał parking - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. 9.58 Specjalne linie autobusowe w okolicach Powązek.

Specjalna linia autobusowa w okolicach Powązek
Marcin Obara / PAP

9.38 - Coraz więcej osób odwiedza Cmentarz Powązkowski, jest też coraz więcej policjantów – relacjonowała po godzinie 9 Małgorzata Telmińska, reporterka TVN24. 9.19 "Kierowcy informują o utrudnionym dojeździe na Wólkę. Korki pojawiają się na ul. Estrady, Wóycickiego oraz na Wisłostradzie (od ul. Gwiaździstej) i ul. Pułkowej" - podaje ZTM. 9.17 Jak przypomina Zarząd Transportu Miejskiego, w autobusach i tramwajach kursujących na liniach specjalnych oznaczonych literą C obowiązują wszystkie bilety, tak jak w normalnych liniach. Czytaj więcej o zmianach w komunikacji miejskiej. 9.00 Na Powązkach Wojskowych rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na odnowienie pomników i kaplic.

Zmiany wokół cmentarzy

Największe utrudnienia pojawią się w rejonie Starych i Wojskowych Powązek, Cmentarza Bródnowskiego oraz Cmentarza Północnego i Wawrzyszewskiego. Szczegóły opisaliśmy w osobnych artykułach. 

ran/gp/pm