TVN Warszawa | Ulice

Skrzynki przeleżały w ziemi około 80 lat. W środku nawet kilka tysięcy sztuk amunicji 

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Akcja saperów w pobliżu siedziby PiS
Akcja saperów w pobliżu siedziby PiSArtur Węgrzynowicz / tvnwsarszawa.pl
wideo 2/3
Artur Węgrzynowicz / tvnwsarszawa.pl Akcja saperów w pobliżu siedziby PiS

W weekend wodociągowcy, pracujący przy ulicy Raszyńskiej, wykopali cztery skrzynie. W poniedziałek podali, że znajdowała się w nich amunicja i kilkadziesiąt granatów z czasów drugiej wojny światowej.

Jak poinformowało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, na znalezisko robotnicy natrafili podczas prac eksploatacyjnych.

Cztery skrzynie

Odkryto zakopane w pobliżu magistrali wodociągowej przy ulicy Raszyńskiej 3A cztery skrzynie mieszczące ładunki sprzed około 80 lat, w tym kilka tysięcy sztuk amunicji strzeleckiej, granat moździerzowy, 31 granatów przeciwpancernych oraz zapalnik do granatu ręcznego. "Niezwykłe znalezisko podczas sprawnej akcji wodociągowców i saperów zostało wydobyte, zabezpieczone i przekazane do analizy specjalistom" - podano w komunikacie.

Akcja saperów

O akcji saperów przy placu Zawiszy informowaliśmy w ostatnią sobotę. Chodziło o teren w pobliżu siedziby PiS, przy skrzyżowaniu Raszyńskiej z Nowogrodzką.

Policja potwierdzała wówczas, że zostały wykopane skrzynki, w których była - prawdopodobnie - amunicja. Niezbędna była obecność saperów, którzy zabezpieczali znalezisko. Na czas akcji były utrudnienia w ruchu.

Saperzy ponownie wrócili w to miejsce jeszcze w niedzielę. Podczas prac ziemnych pracownicy natknęli się na przedmiot przypominający kulę armatnią.

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: MPWiK

Pozostałe wiadomości