TVN Warszawa | Ulice

Wodociągowcy na Czerniakowskiej. Od wtorku będą zmiany w organizacji ruchu

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk
Źródło:
PAP
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plKorek na Czerniakowskiej (zdjęcie ilustracyjne)

We wtorek zmieni się organizacja ruchu na Czerniakowskiej w rejonie skrzyżowania z aleją Polski Walczącej. Wodociągowcy prowadzą tam prace związane z renowacją kolektora Nadbrzeżnego. Utrudnienia odczują przede wszystkim pasażerowie komunikacji miejskiej. W planach jest utworzenie tymczasowego przystanku autobusowego.

Prace wodociągowców na Czerniakowskiej będą odczuwalne dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej na odcinku pomiędzy aleją Polski Walczącej a ulicą Mikkego. Od wtorku będzie przygotowywany tymczasowy przystanek autobusowy na trawniku przy ulicy Czerniakowskiej za skrzyżowaniem z aleją Polski Walczącej. Prace nie powinny powodować utrudnień na jezdni, ale będą prowadzone w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Stołeczny ratusz zaleca dużą ostrożność.

Kolejnym etapem będą prace przy tak zwanej komorze montażowej. Będą one prowadzone na terenie obecnego przystanku Sielce 02 oraz w pasie włączenia do ruchu. Na skrzyżowaniu z aleją Polski Walczącej skrajny prawy pas jezdni w stronę Bielan będzie służył wyłącznie do skrętu w prawo w aleję Polski Walczącej. Z tego pasa nie będzie możliwości jazdy prosto. Natomiast skręcający z alei Polski Walczącej w prawo w Czerniakowską od razu będą kierowani na środkowy pas.

Przystanek Sielce 02 zostanie przesunięty około 30 metrów dalej w stronę ulicy Bartyckiej. Autobusy będą się tu zatrzymywały na jezdni.

Utrudnienia potrwają do piątku, 20 maja.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Zwężą prawy pas jezdni

Kolejne utrudnienia czekają na kierowców od piątku, 22 kwietnia. Zwężony zostanie prawy pas ulicy Czerniakowskiej na dwóch, około 15-metrowych, fragmentach: za skrzyżowaniem z ulicą Bartycką (na wysokości budynku Czerniakowska 98) i przed ulicą Mikkego (na wysokości budynku Czerniakowska 100A).

Tu prace mają się toczyć do poniedziałku 2 maja.

Renowacja kolektora Nadbrzeżnego

Kolektor Nadbrzeżny zbudowany został w latach 70. "Obecnie wymaga przeprowadzenia remontu, szczególnie przed włączeniem do niego projektowanego właśnie kolektora Mokotowskiego Bis" - przekazał ratusz.

Prace te to część ważnego przedsięwzięcia polegającego na uszczelnieniu i rozbudowie stołecznej sieci kanalizacyjnej. "Usprawnienie transportu ścieków oraz zwiększenie możliwości retencyjnych układu pozwoli na ograniczanie ryzyka powstawania zalewisk i podtopień w trakcie intensywnych opadów deszczu. Ponadto wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pracy oczyszczalni ścieków" - dodał ratusz.

Informowaliśmy też o przebudowie ulicy Sokratesa:

Przebudowa Sokratesa (wideo z 11 kwietnia 2022 roku)
Przebudowa Sokratesa (wideo z 11 kwietnia 2022 roku)Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

Autor:kk

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości