W weekend utrudnienia na rondzie Wiatraczna i Przyczółkowej. Potem zmiany przy budowie POW

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
ShutterstockWeekendowe utrudnienia

Kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej czekają w weekend utrudnienia na Pradze Południe i w Wilanowie. Z kolei na początku przyszłego tygodnia wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w rejonie budowy Południowej Obwodnicy Warszawy w Wawrze.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

W piątek wieczorem rozpoczną się prace na Przyczółkowej. Około godziny 22 zostanie ona zwężona. Kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu w obu kierunkach. Zajęte zostaną wewnętrzne pasy jezdni. Utrudnienia będą dotyczyły odcinka w rejonie skrzyżowania z ulicą Vogla.

Najważniejszą zmianą będzie brak możliwości skrętu w lewo na skrzyżowaniu. Oznacza to, że jadący w stronę Konstancina będą mogli zjechać w prawo w Branickiego, ale nie pojadą w lewo w ulicę Vogla. Odwrotnie będzie w przypadku jadących w stronę centrum. Możliwy będzie skręt w prawo w Vogla, a na lewoskręcie w Branickiego będzie obowiązywał zakaz wykonywania tego manewru.

Ratusz zapowiada, że w związku z pracami trasy zmienią autobusy linii 163, 164 i N31 Utrudnienia zakończą się około godziny 4.00 w poniedziałek (12 października).

Utrudnienia na PrzyczółkowejUrząd Miasta

Prace przy torowisku na rondzie Wiatraczna

Po północy w sobotę rozpoczną się prace przy przejeździe tramwajowym przez rondo Wiatraczna. Spowoduje to zamknięcie dla ruchu przejazdu przez rondo w kierunku północnym. Kierowcy jadący aleją Waszyngtona oraz aleją Stanów Zjednoczonych nie będą mogli pojechać dalej Grochowską w stronę Pragi Północ.

Zachowana zostanie za to możliwość jazdy w kierunku Gocławka. Dzięki niej poprowadzony zostanie objazd dla kierowców jadących na Pragę Północ. Będą musieli pojechać Grochowską do skrzyżowania z Majdańską, na którym należy zawrócić. Przejazd Grochowską przez rondo Wiatraczna będzie możliwy.

Pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się natomiast z wyłączeniem ruchu tramwajowego na odcinku od ronda Wiatraczna do pętli Gocławek.

Koniec prac i przywrócenie ruchu zaplanowano na godzinę 4.00 w poniedziałek (12 października).

Utrudnienia na rondzie WiatracznaUrząd Miasta

Zmiany przy budowie POW

We wtorek rano, około godziny 6.00 zmieni się organizacja ruchu w rejonie budowy Południowej Obwodnicy Warszawy w Wawrze.

Chodzi o ulicę Patriotów, na której oddana zostanie do użytku wschodnia jezdnia. Jednocześnie wykonawca prac zamknie dla ruchu jezdnię zachodnią. Wyłączony zostanie odcinek między Szafirową a Brodnicką.

Nowa nawierzchnia na Szatkowników

W czwartek rozpoczęły się prace na ulicy Szatkowników w Rembertowie. Na odcinku od Cyrulików do ulicy gen. Ziemskiego została ona wyłączono z ruchu. Drogowcy położą nową nawierzchnię. Dodatkowo wyremontują też chodnik po wschodniej stronie jezdni oraz zjazdy do posesji.

Na czas prac ulica została zamknięta. Objazd wytyczono trasą Cyrulików - Republikańską - Topograficzną - Frontową. Oznacza to zmiany w kursowaniu autobusów linii 143, 153, 196 i N24.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec listopada tego roku

Objazd zamkniętego odcinka ulicy SzatkownikówUrząd Miasta

Informowaliśmy też o obawach rowerzystów o nowe słupki ustawione przy ścieżce na Przyczółkowej:

Słupki na Przyczółkowej wzdłuż sklepu budowlanegoMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:kk/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock