Weekendowe prace przy POW i frezowanie na Białołęce. Będą objazdy i zmiany w komunikacji miejskiej

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/r
Źródło:
PAP
Węzeł Przyczółkowa z lotu ptakaArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/10
Południowa Obwodnica Warszawy tuż przed otwarciem

Uwaga na prace drogowe w długi czerwcowy weekend. Na Ursynowie wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy będzie prowadził prace przy skrzyżowaniu Płaskowickiej i Rosoła. Drogowcy planują też wymianę nawierzchni na Białołęckiej. Będą objazdy i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. 

W piątek rano rozpoczną się prace przy skrzyżowaniu Płaskowickiej i Rosoła. Wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy ułoży warstwę ścieralną na wschodniej jezdni ulicy Rosoła. Skrzyżowanie będzie w tym czasie zamknięte. Rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Tarnowska przekazała, że zakończenie prac zaplanowane jest w niedzielę, 6 czerwca. - Po zakończeniu prac ruch będzie się odbywał tak jak przed zamknięciem, czyli zachodnią nitką w obu kierunkach - podała.

Na czas prac Zarząd Transportu Miejskiego skieruje na objazdy autobusy linii 166, 179 i N37. Linia 166 pojedzie Ciszewskiego, Rosoła, Gandhi, aleją Komisji Edukacji Narodowej, Belgradzką, Rosoła i Wąwozową. Na ulicy Belgradzkiej autobusy będą jeździły w przeciwnych niż dotychczas kierunkach: z przystanków w stronę ul. J. Rosoła będzie można dojechać na Kabaty, a z tych do alei Komisji Edukacji Narodowej - w kierunku pętli Pl. Hallera.

Autobusy linii 179 pojadą Gandhi, Cynamonową, Płaskowickiej, Lanciego, Belgradzką i Stryjeńskich, a linia nocna N37: Ciszewskiego, Rosoła, Gandhi, Cynamonową, Płaskowickiej, Lanciego, Belgradzką i Rosoła. Autobusy nie podjadą na przystanki: Teligi 03, Mandarynki 01 i 02, Belgradzka 02, Grzegorzewskiej 01 i 02 oraz Płaskowickiej 02 i 51. - Ponadto, wykonawca zaplanował dokończenie robót na skrzyżowaniu alei Komisji Edukacji Narodowej z ulicą Płaskowickiej w czerwcu. O szczegółach poinformujemy w terminie późniejszym - zapowiedziała Tarnowska.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Prace drogowe na Białołęckiej

Zarząd Dróg Miejskich zamierza wyremontować około 800-metrowy fragment ulicy Białołęckiej. Utrudnienia będą dotyczyły odcinka od przystanku Dobka z Oleśnicy 02 do Przykoszarowej. Początek prac zaplanowano na piętek 4 czerwca. Ich zakończenie przewidywane jest nad ranem 7 czerwca.

Drogowcy położą ponad pięć tysięcy metrów kwadratowych nowego asfaltu. Kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej czekają utrudnienia. Prace rozpoczną się w piątek o godzinie 20. Zamknięta dla ruchu, z wyjątkiem dojazdu do posesji dla mieszkańców, zostanie jezdnia na odcinku od skrętu w ulicę Przykoszarową do przystanku Dobka z Oleśnicy 02. Objazd poprowadzony zostanie ulicami: Danusi, Juranda ze Spychowa, Ostródzką i Hemara. Odwiedzający centrum handlowe Białołęka będą mogli wjechać tylko wjazdem na wysokości przystanku autobusowego Przydrożna 01.

Trasami objazdowymi będą jeździły autobusy linii: 104, 204, 234 i N14. W tym czasie nie będą funkcjonowały przystanki: Wielkiego Dębu, Zbyszka z Bogdańca, Danusi, Przydrożna, Przyjazna, Dobka z Oleśnicy, Białołęka-Kanał oraz Juranda ze Spychowa - Szkoła.

Objazd zamkniętego odcinka BiałołęckiejZDM

Autor:kk/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: ZDM