Weekendowe prace na Powiślu. Tamką tylko w jednym kierunku

Autor:
dg/r
Źródło:
PAP
UM WarszawaUtrudnienia na Powiślu

W piątek Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozpocznie naprawę kanalizacji u zbiegu Tamki i Kopernika. Przez weekend pierwsza z ulic będzie jednokierunkowa. Niektóre linie autobusowe zmienią trasy.

Od piątku, 27 stycznia kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej czekają utrudnienia na Tamce. Około godziny 16 wodociągowcy zamkną 50-metrowy fragment ulicy od ronda u zbiegu z Kopernika w stronę mostu Świętokrzyskiego. Na ulicy zostanie wprowadzony ruch w jednym kierunku – do Kruczkowskiego. "Od strony ulicy Kruczkowskiego zapewniona zostanie wyłącznie możliwość dojazdu do posesji zlokalizowanych przy ulicy Tamka, ale bez możliwości wjazdu w ul. Kopernika" - przekazał ratusz.

Objazd poprowadzony zostanie Książęcą jadąc do Alej Jerozolimskich i Marszałkowskiej. Dojazd do posesji w rejonie prac zostanie zapewniony ulicami Topiel i Oboźną. Prace zakończą się w poniedziałek, 30 stycznia, o godzinie 6.

Autobusy na objazdach

W tym czasie na trasy objazdowe zostaną skierowane linie 106, N14 oraz N64. W piątek, 27 stycznia i poniedziałek, 30 stycznia, autobusy linii 106 będą kursować objazdem przez Nowy Świat, Książęcą i Kruczkowskiego.

Natomiast w sobotę i niedzielę, 28 i 29 stycznia, autobusy tej linii nie dojadą do Mariensztatu. Z Nowego Światu skręcą w Świętokrzyską i pojadą znów w stronę Młynowa. Linie nocne N14 i N64 w kierunku Olesina i Marcelina ominą utrudnienia Marszałkowską i Trasą W-Z. W kierunku Dworca Centralnego będą kursowały aleją "Solidarności" przez plac Bankowy i Marszałkowską.

Dodatkowo w niedzielę, w związku z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, trasy objazdowe tych linii ulegną czasowym zmianom.

Przeczytaj też: Radni PiS chcą zmian w formule konsultacji społecznych. Pretekstem propozycja Tempo 30:

Rafał Trzaskowski o strefie Tempo 30
Rafał Trzaskowski o strefie Tempo 30TVN24

Autor:dg/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Pozostałe wiadomości