Ostatni przejazd rolkarzy przez miasto i trzy marsze. Sobotnie utrudnienia w ruchu

Autor:
kk/b
Źródło:
PAP
Przejazd rolkarzy w Warszawie
Przejazd rolkarzy w Warszawie
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl Przejazd rolkarzy w Warszawie (wideo z maja 2022 roku)

Po raz ostatni w tym sezonie na stołeczne ulice wyjadą rolkarze. W sobotę wieczorem planują przejazd przez Pragę Północ i Śródmieście. Wcześniej odbędą się też trzy zgromadzenia publiczne, między innymi Korowód Kreatywności organizowany przez seniorów. Będą utrudnienia w ruchu i zmiany w komunikacji miejskiej.

Zbiórka rolkarzy zaplanowana jest na godzinę 19.30 przed pomnikiem Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Godzinę później nastąpi rozpoczęcie wydarzenia. To będzie ósmy i zarazem ostatni przejazd w tym roku. Trasa będzie liczyła 25 kilometrów. Wytyczono ją przez Śródmieście i Pragę Północ.

Rolkarze przejadą następującymi ulicami: Krakowskie Przedmieście, Tokarzewskiego-Karaszewicza, plac Piłsudskiego, Focha, Moliera, Senatorska, plac Bankowy, aleja "Solidarności", aleja Jana Pawła II, Słomińskiego, most Gdański, Starzyńskiego, Szwedzka, aleja "Solidarności", Targowa, Kijowska, Zabraniecka (zawrotka), Kijowska, Targowa, Sokola, Zamoście, Wybrzeże Szczecińskie, most Poniatowskiego, Aleje Jerozolimskie, Marszałkowska, Królewska, plac Piłsudskiego, Tokarzewskiego-Karaszewicza, Krakowskie Przedmieście.

"Na trasach wszystkich przemarszów oraz przejazdu rolkarzy mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu. W przypadku braku przejezdności ulic na objazdy będą kierowane także pojazdy komunikacji miejskiej" - ostrzega ratusz.

Trasa przejazdu rolkarzyNightskating Warszawa / Facebook

Trzy zgromadzenia w Śródmieściu

Pierwsze ze zgłoszonych na sobotę, 1 października, zgromadzeń rozpocznie się o godzinie 11, przy rondzie de Gaulle’a. Jego uczestnicy przejdą następnie przez Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście przed Pałac Prezydencki. Zakończenie zgromadzenia zostało zaplanowane na godzinę 13.30. "W przypadku braku możliwości przejazdu przez rondo de Gaulle'a na objazdy mogą zostać skierowane tramwaje linii 7, 9, 22, 24 i 25, a także autobusy linii 109, 111, 116, 117, 127, 158, 171, 180, 222, 503 i 521" - poinformował stołeczny ratusz.

Później w centrum pojawią się seniorzy, którzy przemaszerują w Korowodzie Kreatywności. W godzinach 12-12.30 przejdą z placu Defilad i ulicą Marszałkowską (jezdnią wschodnią) w okolice Ogrodu Saskiego, gdzie zawrócą i drugą nitką Marszałkowskiej (jezdnią zachodnią) dotrą na plac Żelaznej Bramy. Tam oraz w parku Mirowskim odbywać się będzie Międzypokoleniowy Jarmark. W przypadku zamknięcia dla ruchu ulicy Marszałkowskiej autobusy linii: 107, 171 i 520 pojadą trasami zmienionymi.

O godzinie 13 na placu Zamkowym rozpocznie się kolejne zgromadzenie. Osoby biorące w nim udział przejdą ulicami Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i Świętokrzyską przed gmach Ministerstwa Finansów. Zakończenie zgromadzenia zaplanowano na godzinę 17.

Autor:kk/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości