TVN Warszawa | Ulice

Trzy dni utrudnień na Wisłostradzie. Wodociągowcy wygrodzą jeden pas

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/b
Źródło:
PAP
Tarcza Barbara drąży Kolektor Wiślany
Tarcza Barbara drąży Kolektor WiślanyMPWiK / Facebook
wideo 2/2
MPWiK / FacebookTarcza Barbara drąży Kolektor Wiślany

Od wtorku na kierowców czekają utrudnienia na wysokości Multimedialnego Parku Fontann. Na krótkim odcinku wodociągowcy wygrodzą jeden z pasów Wisłostrady w kierunku Wilanowa.

Utrudnienia związane są z wykonaniem dojazdu do placu robót przy komorze kolektora wiślanego.

Dojazd zlokalizowany zostanie na pasie włączenia, za zjazdem z ulicą Sanguszki, za przystankiem autobusowym. Od wtorku do czwartku włącznie (5-7 lipca) wodociągowcy wygrodzą skrajny prawy pas ulicy Wybrzeże Gdańskie na jezdni w stronę Wilanowa - na odcinku około 100 metrów za zatoką autobusową.

Utrudnienia także dla pieszych i rowerzystów

W rejonie prac utrudnienia dotkną również pieszych i rowerzystów. Miejscami na krótkich odcinkach urządzony zostanie wspólny ciąg pieszo-rowerowy.

Kolektor wiślany powstaje wzdłuż Wisłostrady i będzie miał łączną długość ponad dziewięciu kilometrów. Prace na jego dwukilometrowym odcinku od Karowej do mostu Gdańskiego wykonawca - Inżynieria Rzeszów S.A - rozpoczął w styczniu 2022 roku, a ich zakończenie zostało zaplanowane na pierwszy kwartał 2023 roku.

Zadaniem kolektora będzie zapewnienie odbioru i czasowej retencji ścieków oraz wód opadowych dopływających z lewobrzeżnej części Warszawy: Mokotowa, Ochoty, Woli, Śródmieścia, Żoliborza i Bielan. Nieczystości będą następnie kierowane poprzez zakłady Farysa i Świderska do oczyszczalni Czajka. Jak zapewniają wodociągowcy, dzięki możliwości magazynowania wód opadowych podczas deszczy nawalnych, zostanie ograniczona konieczność uruchamiania tzw. zrzutów burzowych do Wisły.

Autor:katke/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Infoulice

Pozostałe wiadomości