Przygotuj się na:

WAKACYJNY ROZKŁAD JAZDY

Pasażerowie miejskich autobusów i tramwajów muszą nastawić się na wakacyjne zmiany w komunikacji. Zmieni się też rozkład jazdy metra.

  Zmiany i utrudnienia na Górczewskiej

  TVN Warszawa | Ulice

  Autor:
  mp/ran
  Źródło:
  PAP
  Urząd Miasta WarszawyZmiany na Górczewskiej

  Zmiany czekają kierowców i pasażerów na ulicy Górczewskiej od Młynarskiej do Płockiej. Ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum - zapowiadają urzędnicy. Część ulic odzyska połączenie z Górczewską, a część je straci.

  Jak poinformowała rzeczniczka stołecznego ratusza, drogowcy kończą prace na południowej nitce Górczewskiej w kierunku centrum, gdzie została ułożona nowa nawierzchnia. - Teraz czas na drugą jezdnię. Z tego powodu od północy z niedzieli na poniedziałek jezdnia, którą normalnie odbywa się ruch w kierunku Bemowa, będzie zamknięta dla ruchu - zapowiedziała Gałecka.

  Zaznaczyła, że na jezdni południowej zostanie wytyczony ruch dwukierunkowy. - Kierowcy jadący w kierunku Bemowa przejadą na nią na skrzyżowaniu z Młynarską, a na właściwą jezdnię wrócą na skrzyżowaniu z Płocką - doprecyzowała Gałecka.

  Bez dostępu do Górczewskiej

  Zaznaczyła, że po zmianach połączenie z Górczewską odzyskają ulice: Działdowska, Wawelberga i Staszica, natomiast stracą je: Szlenkierów i Tyszkiewicza. - Nie będzie można skręcić w lewo z Górczewskiej (jadąc od strony Bemowa) w Młynarską. Zakaz skrętu w lewo w ulice Młynarską i Płocką będzie obowiązywał także jadących od strony centrum. Zalecane objazdy będą prowadziły Żytnią lub Wolską - podała rzeczniczka.

  Zmiany obejmą również komunikację miejską. - Autobusy linii 171 i 190 będą kursowały południową jezdnią Górczewskiej, a linii nocnej N42, w kierunku Osiedla Górczewska, nadal będą jeździły objazdem ulicami Wolską i Płocką - zaznaczyła.

  "Elegancka, bezpieczna, wygodna"

  Jak zapowiedziała Gałecka, po przebudowie Górczewska będzie dostosowana do przekroju przebudowanej w ostatnim czasie ulicy Leszno, która jest jej przedłużeniem.

  - Ulica zmieni się w elegancką, wygodną i bezpieczną miejską ulicę. Pojawią się zatoki parkingowe, szersze chodniki oraz zieleń. Wygodniej i bezpieczniej będzie również dla rowerzystów, którzy po północnej stronie zyskają szeroką asfaltową drogę dla rowerów łączącą się z trasą wzdłuż ulicy Leszno - opisywała.

  Zmiany również przy budowanym łączniku tunelowym

  Zwróciła także uwagę, że w piątek około godziny 22 wykonawca bemowskiego odcinka metra zmieni organizację ruchu na Górczewskiej w rejonie budowanego łącznika tunelowego. - Ruch w kierunku centrum handlowego, na odcinku pomiędzy Konarskiego a wiaduktem nad torami kolejowymi, zostanie przełożony na tymczasową jezdnię po południowej stronie placu budowy - przekazała urzędniczka.

  Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o decyzjach lokalizacyjnych wydanych przez wojewodę dla ostatniego fragmentu metra na Bemowie:

  Wojewoda mazowiecki o rozbudowie drugiej linii metraMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

  Autor:mp/ran

  Źródło: PAP

  Źródło zdjęcia głównego: Urząd Miasta Warszawy