Przygotuj się na:

ZWĘŻENIE TUNELU PRZY DWORCU ZACHODNIM

Od piątku 9 kwietnia kierowcy skręcający w lewo, z Alei Jerozolimskich w stronę Żoliborza, nie przejadą środkowym pasem tunelu alei Prymasa Tysiąclecia. W związku z pracami na Dworcu Zachodnim, w najbliższy weekend nie będą też jeździć pociągi WKD. Zastąpią je autobusy.

Uszkodzona studzienka w alei Prymasa Tysiąclecia

TVN Warszawa | Ulice

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plUszkodzona studzienka w alei Prymasa Tysiąclecia

W środę kierowcy muszą uważać na studzienkę bez pokrywy w alei Prymasa Tysiąclecia. Naprawa potrwa nawet kilka godzin – zapowiedział ZDM.

Jak przekazał reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz, uszkodzona studzienka znajduje się na jezdni alei Prymasa Tysiąclecia, za tunelami w kierunku ulicy Górczewskiej. Kierowcy do czasu przyjazdu służb drogowych musieli uważać na środkowym pasie. Studzienka bez pokrywy i żadnych zabezpieczeń stwarzała zagrożenie.

Uszkodzona studzienka w alei Prymasa Tysiąclecia Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Jakub Dybalski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich poinformował nas, że służby drogowe wiedzą o awarii. - Pas jest już wyłączony i miejsce jest zabezpieczone – zapewnił.

- Naprawa studzienki może potrwać kilka godzin. Firma, która się tym zajmuje, musi się nad tym pochylić. Ten jeden pas, na którym ta studzienka się znajduje będzie wyłączony z ruchu – dodał Dybalski.

Problemy ze studzienkami

To nie pierwszy raz, kiedy na tvnwarszawa.pl informujemy o zepsutej studzience w alei Prymasa Tysiąclecia. W lutym 2019 roku drogowcy informowali, że doszło do zapadnięcia opaski jednej z nich za rondem Zesłańców Syberyjskich. Tworzyły się spore korki. Naprawa zajęła drogowcom godzinę.

Z kolei w czerwcu 2018 roku policjanci zablokowali jeden pas jezdni alei Prymasa Tysiąclecia z powodu otwartej studzienki. Początkowo drogowcy odgrodzili część jezdni. Na miejscu z nową klapą pojawili się wodociągowcy, ale okazało się, że ta była za mała. Trwały poszukiwania kolejnej, a do czasu jej znalezienia utworzyły się ogromne korki w kierunku Dworca Zachodniego. Drogowcy przez blisko 13 godzin walczyli z klapą. Najpierw były cztery nieudane próby dopasowania nowego włazu. Ostatecznie trzeba było wymienić całą metalową obręcz i zamontować nową klapę.

W maju 2019 drogowcy wzięli się za naprawę studzienek w alei Prymasa Tysiąclecia. Jak wyliczyli, dziennie przejeżdża tamtędy nawet 126 tysięcy samochodów. "Tak duże natężenie ruchu powoduje, że studzienki, które znajdują się w tym miejscu są eksploatowane do granic możliwości. Zapadnięte lub wystające włazy i studzienki powodują spory dyskomfort i zagrażają bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Z tego powodu zdecydowaliśmy przeprowadzić remonty i regulację najbardziej zniszczonych studzienek" – zapowiadali.

Prace trwały na odcinku od S8 do ulicy Kasprzaka.

Na tvnwarszawa.pl już wcześniej pisaliśmy o uszkodzonej studzience w alei Prymasa Tysiąclecia:

Utrudnienia w alei Prymasa TysiącleciaArtur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

Autor:katke/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl