Warszawa świętowała Wianki

Warszawa

Andrzej Matusiak o warszawskich tradycjach Nocy KupałyTVN24
wideo 2/4

Od godz. 18.00 do 4.00 wyłączona z ruchu była część Wisłostrady. Zamknięcie miało związek z "Wiankami nad Wisłą".

Wianki to wielki piknik. Po południu przed sceną nie było jeszcze sporo warszawiaków. Powstawał między innymi ogromny wianek. Później nadszedł jedank symboliczny moment. Zwodowano Warszawski Wianek Świętojański i rzucano mniejsze do Wisły.

Podczas imprezy nie brakowało atrakcji dla najmłodszych, którzy odwiedzając Jarmark Historycznych Rzemiosł, mogli poznać starodawne, często nieuprawiane już zawody i wziąć udział w animowanych zabawach. W przystani przy bulwarze Karskiego z okazji obchodów Roku Rzeki Wisły odbywały się rejsy, wyścigi wioślarzy na tradycyjnych łodziach typu hamburka, pokazy jazdy na nartach wodnych i wakeboardzie.

O północy niebo nad Wisłą rozświetlił pokaz sztucznych ogni, który stał się już wiankową tradycją. Kulminacyjnym momentem podniebnego spektaklu było wystrzelenie przygotowanego na tę okazję napisu 'I love Warsaw'.

Podczas imprezy wystąpili m.in. tacy artyści jak: XXANAXX, VAVAMUFFIN, T.LOVE, O.S.T.R., AFROJACK.

Zamknięty będzie fragment Wisłostrady
Urząd Miasta

Zamknęli Wisłostradę

Na czas imprezy kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej musieli liczyć się z utrudnieniami związanymi z zablokowanym przejazdem na Wisłostradzie. Informację o zamknięciu odcinka tej arterii przekazała nam w sobotę wieczorem Anna Kędzierzawska z Komendy Stołecznej Policji. Do godz. 4.00 rano w niedzielę zamknięte były obydwie jezdnie ul. Wybrzeże Gdańskie na odcinku od Sanguszki do mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Jadący Wisłostradą od strony Mokotowa mogli dojechać i skręcić w ul. Grodzką, a dla jadących od strony Żoliborza wytyczono tymczasową "zawrotkę" przed Sanguszki. Objazd prowadził ulicami: Krasińskiego, Andersa, Marszałkowską, Alejami Jerozolimskimi.

Kierowcy mieli do dyspozycji specjalne miejsca parkingowe. Parkingi zlokalizowane były na skrajnych dwóch pasach ruchu Wisłostrady (w obu kierunkach) na odcinku od Sanguszki do Krasińskiego.

ran/kw/pm