Szykują kolejne rozszerzenie strefy płatnego parkowania

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
dg/ran
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plStrefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego

Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje się do rozszerzenia strefy płatnego parkowania o kolejne fragmenty dwóch dzielnic. Podpisano umowę na wykonanie badań na Ochocie.

Jak przekazał ZDM, umowa na wykonanie badań parkingowych na Ochocie została podpisana w pierwszej połowie czerwca. "Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia analiz potrzeb parkingowych mieszkańców, inwentaryzacji obowiązujących organizacji ruchu, nieprawidłowości w parkowaniu, przedstawienia propozycji zmian w organizacji ruchu, a wszystko to do końca listopada" – podali drogowcy.

Jak przypominają urzędnicy, na Ochocie strefa już częściowo funkcjonuje. Obejmuje fragment dzielnicy i kończy się na linii ulic Wawelska – Kopińska – Grzymały-Sokołowskiego. W ramach badań przeanalizowana zostanie zarówno organizacja ruchu na terenie obecnej strefy, jak i poza nią.

Dodano, że cały proces będzie powiązany z konsultacjami społecznymi, których organizacja planowana jest jesienią.

O planie wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego na Ochocie i Żoliborzu Zarząd Dróg Miejskich informował pod koniec ubiegłego roku. W przypadku tej drugiej dzielnicy przetarg na wykonanie badań parkingowych jest w toku. Urzędnicy przyznali, że na Żoliborzu SPPN miałaby objąć niemal całą dzielnicę. Wytyczony obszar miałby się oprzeć o fragment alei Prymasa Tysiąclecia, alei Armii Krajowej, most Grota i Wisłę. Od południa stykałby się ze strefą obecną i rozszerzeniem o Wolę.

Na Woli i Pradze Północ SPPN od września

W połowie maja radni zdecydowali o wprowadzeniu Strefy Płatnego Parkowania na bliskiej Woli i prawie całej Pradze Północ. Nowe parkomaty mają pojawić się tam 7 września.

Na Woli SPPN obejmie tereny osiedli Młynów i Czyste do alei Prymasa Tysiąclecia oraz obszar Powązek z granicą na linii kolei obwodowej, a także obszar za aleją Prymasa Tysiąclecia ograniczony ulicami: Wolską, Kasprzaka oraz Ordona.

Natomiast na Pradze Północ w granicach strefy znajdzie się obszar Starej i Nowej Pragi ograniczony ulicami: Starzyńskiego, Jagiellońską, Ratuszową, 11 Listopada, Radzymińską, Folwarczną oraz liniami kolejowymi nr 2 i 9.

Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego po zmianachOpenStreetMap

Autor:dg/ran

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl