Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

TVN Warszawa | Ulice

Strażnicy wjeżdżali na Bulwary Wiślane, gdy podniosły się słupki antyterrorystyczne

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Uszkodzony radiowóz straży miejskiej

Radiowóz straży miejskiej został uszkodzony przy wjeździe na Bulwary Wiślane. W jego zderzak wbił się... słupek antyterrorystyczny, który podniósł się podczas przejazdu auta. Nie powinno do tego dojść, bo automatyczne zapory mają wysuwać się dopiero po upływie 30 sekund od wjazdu pojazdu uprawnionego.

Do kolizji doszło przy wjeździe na bulwary w okolicy mostu Poniatowskiego. - Słupki zaczęły się wysuwać, gdy radiowóz przez nie przejeżdżał - dowiedział się Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl. Uszkodzony został fragment przedniego zderzaka. Na zdjęciach naszego reportera widzimy, że oderwał się od reszty konstrukcji.

Informację o incydencie potwierdza również stołeczna straż miejska. - Prawdopodobnie uszkodzeniu uległo urządzenie odpowiadające za wysuwanie barier. Zaczęły się podnosić w trakcie przejazdu, co nie powinno się wydarzyć - przekazał Jerzy Jabraszko z referatu prasowego. Podkreślił, że nikomu nic się nie stało.

Na miejscu zdarzenia pojawili się również policjanci i ratownik wolontariusz na motoambulansie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Automatyczne słupki

System zabezpieczeń antyterrorystycznych - jak nazywają go urzędnicy - został zamontowany na bulwarach przez Zarząd Zieleni Warszawskiej. Wysuwane słupki ograniczają dostęp pojazdów nieuprawnionych oraz zapewniają kontrolę dostępu do tego obszaru. Obowiązuje tam zakaz wjazdu, który nie dotyczy służb miejskich oraz podmiotów posiadających identyfikatory ZZW.

Po upływie 30 sekund od wjazdu pojazdu uprawnionego słupki automatycznie się podnoszą, a na sygnalizatorze zapala się czerwone światło.

Podobne zabezpieczenia są też zamontowane na bulwarach na wysokości Sanguszki:

Zabezpieczenia antyterrorystyczne przy ulicy SanguszkiTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl