Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Warszawa stanęła

Warszawa

| Fakty TVNfot. Targeo

Burza, która przeszła w środę nad Warszawą, wywołała ogromne utrudnienia w ruchu. Strażacy byli zasypywani kolejnymi informacjami o zalanych ulicach. Stanęły tramwaje. Przez kilkadziesiąt minut zablokowane było lotnisko.

Szczególnie trudna sytuacja była na Mokotowie. Stanadardowo zalało skrzyżowanie Gotarda i Rzymowskiego. Podobnie było na Racławickiej.

Woda zała także m.in.: ul. Wołoską, Dźwigową, Trasę Toruńską, Trasę Łazienkowską, ul. Grójecką, Korotyńskiego, Woronicza, Puławska, al. Wilanowska, Radarowej i Hynka.

Na Stępińskiej ruch zatarasowało przewrócone drzewo.

- Woda zalała tunel obok ronda Zesłańców Syberyjskich - informuje Michał. Samochody brnęły przez wodę. Film z tego miejsca umieścił na swoim profilu w tvnwarszawa.pl:

Utrudnienia spowodowały też zepsute światła na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i Solidarności. Czytaj więcej na ten temat.

Opóźnienia na torach...

Kłopoty mieli także pasażerowie tramwajów. Składy stanęły m.in.: na ul. Wołoskiej i ul. Puławskiej. Na Woronicza drzewo spadło na sieć trakcyjną. Zablokowany został ruch tramwajów w obie strony.

... i na lotnisku

Przez 45 minut (pomiędzy 17:35 a 18:20) warszawskie lotnisko nie przyjmowało samolotów - na pasach startowych było zbyt dużo wody. Opóźnienia miały także samoloty startujące z Okęcia, m.in. do Katowic.

Metro normalnie

Na stacjach metra Imielin, Kabaty, Wilanowska, Służew i Stokłosy zamknięto niektóre wyjścia, aby nie wdarła się przez nie woda. Pociągi metra jeżdżą normalnie.

Z innych dzielnic doniesień było mniej, ale utrudnień trzeba się spodziewać w całej stolicy.

Related content

Informacje o utrudnieniach i zdjęcia burzy możesz przesłać na warszawa@tvn.pl albo opublikować swoją informację bezpośrednio w portalach tvnwarszawa.pl lub Kontakt24.

mz