Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

TVN Warszawa | Ulice

Skrzyżowanie w centrum już przejezdne, na chodnikach wciąż prowizorka

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl Na skrzyżowaniu Marszałkowskiej i Królewskiej nie są jeszcze gotowe chodniki

Jezdnie wyasfaltowane, pasy wymalowane, sygnalizacja działa. Kierowcy mogą korzystać już z wyremontowanego skrzyżowania Marszałkowskiej i Królewskiej. Gorzej mają piesi, bo chodniki wciąż nie zostały skończone, w wielu miejscach zastosowano prowizoryczne rozwiązania.

Przebudowa na skrzyżowaniu Marszałkowskiej i Królewskiej rozpoczęła się 16 sierpnia i miała zakończyć się w nocy z 24 na 25 sierpnia. Jednak terminu nie udało się dotrzymać. Drogowcy tłumaczyli to warunkami atmosferycznymi (plac budowy dwa razy "został solidnie skąpany przez deszcz") oraz szerszym niż pierwotnie zakładano zakresem prac (usuwanie starych torów tramwajowych). Na początku ubiegłego tygodnia Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że rozpoczęło się asfaltowanie i pozostało jeszcze ułożenie warstwy ścieralnej.

W poniedziałek rano na miejsce pojechał Mateusz Szmelter z tvnwarszawa.pl, by sprawdzić stan zaawansowania prac. - Jezdnia jest gotowa i przejezdna we wszystkich relacjach - przekazał. Zauważył jednocześnie, że nie oznacza to końca robót. Te trwają na chodnikach. - W wielu miejscach zastosowano prowizoryczne rozwiązania, na przykład na wysepkach między jezdniami nie ma płyt chodnikowych, przestrzeń między krawężnikami wypełniono tłuczniem. Przy przystankach brakuje kostki brukowej, niektóre braki uzupełniono betonem - opisuje nasz reporter.

ZDM: to nie koniec prac

O komentarz poprosiliśmy rzecznika ZDM Jakuba Dybalskiego. - Jezdnia jest już otwarta, natomiast prace poza nią jeszcze się nie skończyły. Jest jeszcze sporo rzeczy do zrobienia: chodniki i zieleń, więc jeszcze robotnicy będą tam pracowali - potwierdził.

Na razie, nie wiadomo, kiedy wszystko będzie gotowe. - Trudno powiedzieć, ile zajmą prace na chodnikach. Widać, że te części na każdym rogu skrzyżowania są wygrodzone, nie ma jeszcze zieleni - przyznał. Podkreślił przy tym, że mimo trwających prac piesi mogą bezpiecznie poruszać się chodnikami. - Wszystkie przejścia dla pieszych są otwarte - zapewnił.

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnarszawa.pl

Pozostałe wiadomości