Przygotuj się na:

UROCZYSTOŚCI, PRZEMARSZE - ZMIANY W KOMUNIKACJI

Ze względu na planowane w piątek zgromadzenia publiczne, a także uroczystości związane z 82. rocznicą agresji sowieckiej na Polskę mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Niektóre linie autobusowe zostaną skierowane na objazdy. Jak informuje ZTM, utrudnienia wystąpią również w niedzielę.

TVN Warszawa | Ulice

Zderzenie dwóch tirów na S8. Duże utrudnienia w kierunku Warszawy

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plZderzenie ciężarówek na trasie S8

Na trasie S8, przed węzłem Opacz, doszło do zderzenia dwóch ciężarówek. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak ostrzega reporter tvnwarszawa.pl, są bardzo duże utrudnienia w kierunku Warszawy.

Do zderzenia doszło na wysokości Raszyna. - Na jezdni w kierunku Warszawy zderzyły się dwa tiry: jeden najechał na tył drugiego. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale po krótkim postoju odleciał. Teraz pacjentem opiekują się ratownicy z karetki kołowej - opisuje reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz. I dodaje, że jedna ciężarówka jest tak mocno uszkodzona, że nie będzie sama w stanie zjechać z drogi.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Karol Kroć z pruszkowskiej straży pożarnej potwierdza, że w zdarzeniu została poszkodowana jedna osoba, ale na razie nie wiadomo, czy trafi ona do szpitala. - Zgłoszenie dotyczyło zderzenia dwóch ciężarówek i pierwsza informacja była taka, że jeden z kierowców jest zakleszczony. Strażakom udało się dotrzeć do niego bez problemów - wskutek zderzenia zablokowały się drzwi i nie trzeba było używać sprzętu tnącego. Ta jedna osoba jest poszkodowana, trwają badania - mówi Kroć.

Z kolei Karolina Kańka z pruszkowskiej policji podaje prawdopodobny przebieg wypadku: - Kierowca volvo jechał środkowym pasem, natomiast daf jechał lewym i chciał zjechać na środkowy. Volvo zahamowało i wtedy uderzył w nie daf. W stłuczce brał również udział samochód osobowy, który dostał odłamkami szkieł po zderzeniu ciężarówek.

Kańka informuje też, że ostatecznie do szpitala trafił kierowca dafa.

Na miejscu pracuje kilka zastępów straży pożarnej i policja. Są ogromne utrudnienia w ruchu. Początkowo trasa S8 przed węzłem Opacz w kierunku Warszawy była zablokowana, później służby ją odblokowały. - Przejezdny jest tylko jeden pas, dwa nadal są zablokowane - ostrzega Węgrzynowicz.

Informowaliśmy też o kolizji na S8 przy Jagiellońskiej:

Kolizja na S8 przy JagiellońskiejTomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl