Przygotuj się na:

44. MARATON WARSZAWSKI

W niedzielę tysiące biegaczy pobiegnie w Maratonie Warszawskim. Wydarzeniu będą towarzyszyć także inne biegi. Starty zaplanowane są z Konwiktorskiej, a trasy obejmą Łazienki Królewskie, Stare Miasto, warszawską Pragę, a także Żoliborz czy Bielany. Multimedialny Park Fontann przemieni się w strefę kibicowania.

TVN Warszawa | Ulice

Remonty w Wawrze, na Białołęce, Ochocie i Woli

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
dg/ran
Źródło:
PAP
Weekendowe utrudnienia

W weekend remonty zapowiadają drogowcy i tramwajarze. Od czwartku zamknięty jest fragment ulicy Bronowskiej w Wawrze. W najbliższych dniach zmiany planowane są również na Białołęce i Ochocie. Z kolei tramwajarze swoje prace będą prowadzić w centrum i na Woli.

Dzielnica Wawer buduje rondo u zbiegu ulic Bronowskiej, Wodniaków i Masłowieckiej. W nocy z 5 na 6 sierpnia rozpoczął się kolejny etap robót. Wyłączona z ruchu została Bronowska na wysokości przebudowywanego skrzyżowania. Objazd prowadzi ulicami Wał Miedzeszyński – Kadetów – Trakt Lubelski. Autobusy linii 119, 147 oraz N72 kursują objazdem przez Kadetów. Utrudnienia potrwają do końca wakacji.

Prace na Ochocie

Na Ochocie z kolei przebudowywana jest ulica Włodarzewska. Na weekend przewidziano układanie nowej nawierzchni jezdni. W sobotę, od godziny 6 do 17 ulica będzie zamknięta dla ruchu na odcinku od skrzyżowania z ulicami Usypiskową i Altową do budynku nr 67. Następnie, w niedzielę od 8 do 15 zamknięty będzie odcinek od budynku nr 67 do Alej Jerozolimskich.

W tym czasie na odcinku od Usypiskowej do budynku Włodarzewska 67 zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy. Objazdy będą prowadziły ulicami: Śmigłowcową – Drawską – Dickensa lub Łopuszańską. Kursowanie autobusów linii 208 będzie zawieszone. W obu etapach niemożliwy będzie dojazd do posesji.

Remonty tramwajarzy

Od jesieni Tramwaje Warszawskie budują przedłużenie trasy tramwajowej na Winnicę na Białołęce. W ramach tych prac od piątku do końca miesiąca zamknięta będzie dla ruchu ulica Dzierzgońska pomiędzy Odkrytą a Światowida. Objazd zostanie poprowadzony do ulicą Ordonówny. Autobusy linii 211 pojadą objazdem przez Ordonówny i Odkrytą, a linii 516 i N13 ulicami: Ordonówny i Światowida.

W sobotę i niedzielę tramwajarze będą kontynuowali wymianę zwrotnic na skrzyżowaniu Niepodległości z Nowowiejską. Konieczne będzie wyłączenie ruchu tramwajów w ciągu Niepodległości – Chałubińskiego – Jana Pawła II od ul. Nowowiejskiej do ronda ONZ. Tramwaje linii 17, pomiędzy Nowowiejską a aleją "Solidarności", zostaną skierowane na objazd przez Nowowiejską, Marszałkowską, plac Bankowy i aleję "Solidarności".

Tramwaje linii 10 i 33 dojeżdżając do ronda ONZ, będą zamieniały się numerami i kontynuowały dalszą jazdę w stronę pętli Metro Młociny. I tak, tramwaje linii 10 po ruszeniu z przystanku Norblin zmienią oznaczenie i od ronda ONZ będą kontynuowały podróż do Metra Młociny, jako linia 33. Analogicznie będzie się działo z wagonami linii 33 po ruszeniu spod Hali Mirowskiej. Wzdłuż wyłączonego odcinka sieci tramwajowej pasażerowie będą mogli skorzystać z autobusów linii zastępczej Z33, kursującej na trasie: GUS – Niepodległości – Chałubińskiego – Jana Pawła II – Świętokrzyska – Emilii Plater.

W sobotę tramwajarze rozpoczną także remont układu torów na pętli Cmentarz Wolski. Do początku października pętla będzie nieczynna. Z tego powodu zawieszone będzie kursowanie tramwajów linii 13. Składy linii 27 zostaną skierowane na trasę objazdową przebiegającą ulicami: Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Radiowa – Dywizjonu 303 do pętli Koło.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o postępach w pracach przy przebudowie alei Jana Pawła II w centrum:

Ruszyła przebudowa alei Jana Pawła II
Ruszyła przebudowa alei Jana Pawła IITomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:dg/ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Archiwum TVN, urząd miasta

Pozostałe wiadomości