Przygotuj się na:

Remont Wołoskiej, zmiany na Okrzei i Górczewskiej

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
ZDMRemont będzie prowadzony w kierunku ul. Rzymowskiego

W czwartek zmiany ruchu w rejonie ulicy Okrzei, a w poniedziałek na Ratuszowej. Od piątku tymczasowe rondo na skrzyżowaniu Górczewskiej i Powstańców Śląskich. Z kolei w weekend remont Wołoskiej.

Ratusz poinformował, że w związku z budową zabezpieczenia przeciwpowodziowego praskiego brzegu oraz przebudowy ciągu ulicy Wybrzeże Helskie i Wybrzeże Szczecińskie w czwartek 16 lipca od około godziny 12 wykonawca wprowadzi zmiany w rejonie ulicy Okrzei.

"Powiększy się plac budowy, a kierowcy już przed skrzyżowaniem z ul. Okrzei będą musieli przejechać na drugą jezdnię. Zmiany będą dotyczyły także pieszych i rowerzystów. Przejście dla pieszych w stronę zoo będzie możliwe tylko po wschodniej stronie ulicy. Natomiast rowerzyści, jadący drogą po zachodniej stronie ulicy, na wysokości ul. Okrzei będą musieli zjechać na ścieżkę rekreacyjną nad Wisłą" - zapowiada urząd miasta.

Objazdy na Wybrzeżu HelskimZDM

W poniedziałek 20 lipca, również około godziny 12 zamknięty zostanie wlot ulicy Ratuszowej od strony ulicy Wybrzeże Szczecińskie. Kierowcy, jadący ulicą Wybrzeże Szczecińskie, nie będą mieli możliwości skrętu w prawo w Ratuszową. Ruch dla wyjeżdżających z Ratuszowej odbywać się będzie bez zmian – mogą oni jedynie skręcić w prawo.

Tymczasowe rondo na Bemowie

Tymczasem na ulicy Górczewskiej, na wysokości Urzędu Dzielnicy Bemowo, trwa budowa stacji metra Powstańców Śląskich. Wykonawca drugiej linii metra rozpoczął budowę układu korytarzy pod skrzyżowaniem ulicy Powstańców Śląskich z Górczewską, którymi pasażerowie przejdą w przyszłości do stacji. Te prace wymagają zajęcia środka skrzyżowania. W ostatnich dniach wykonawca przebudowywał skrzyżowanie, by ruch odbywał się jak na rondzie, omijając teren budowy.

W piątek 17 lipca o godzinie 22 ruch zostanie skierowany na tymczasowe jezdnie. "Utrzymane zostaną wszystkie relacje skrętne. Od sobotniego poranka będzie funkcjonowała również sygnalizacja świetlna. Wokół ronda wytyczona została droga rowerowa. Utrzymane będą również przejścia dla pieszych na wszystkich wlotach. Tramwaje na swoje tory nie wrócą jeszcze przez ponad tydzień. Ich powrót planowany jest od 24 lipca" - poinformowano.

Tymczasowe rondo na GórczewskiejZDM

W weekend remont Wołoskiej

Kolejne utrudnienia czekają na kierowców w weekend. Warszawscy drogowcy wyremontują nawierzchnię ulicy Wołoskiej prowadzącej w kierunku ulicy Rzymowskiego. Od piątku 17 lipca od godziny 22 do poniedziałku 20 lipca, do około godziny 4 jezdnia będzie wyłączona z ruchu na odcinku od ulicy Woronicza do Marynarskiej.

"Jadący ul. Wołoską od strony centrum będą musieli skręcić na skrzyżowaniu z ul. Woronicza, nie będzie możliwości jazdy dalej na wprost. Objazd zamkniętej jezdni będzie poprowadzony ulicami: Woronicza – al. Niepodległości – al. Wilanowska lub Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Postępu" - przekazali drogowcy.

W czasie prac połączenie z ulicą Wołoską stracą ulice Konstruktorska i Domaniewska (od strony ulicy Suwak) oraz droga wyjazdowa z terenu biurowców (przed kładką). "Uwaga, jadący ul. Wołoską w kierunku centrum nie będą mogli skręcić w lewo w ulice Domaniewską i Konstruktorską. Nie będzie także możliwości przejazdu na wprost w ciągu ul. Domaniewskiej. Objazd dla tych relacji zostanie poprowadzony ul. Samochodową do Woronicza i dalej Racjonalizacji" - wskazano.

Objazdy na WołoskiejZDM

Objazdy autobusów

Autobusy linii 136 będą kursowały ulicami Postępu i Cybernetyki. Autobusy linii 138 oraz nocnych N01 i N36, w kierunku Bokserskiej i Ursynów Płn., zostaną skierowane na trasę przebiegającą ulicami: Woronicza – Samochodowa – Domaniewska – Modzelewskiego.

Autobusy linii N36 w wybranych kursach w kierunku Dworca Centralnego będą kursowały ul. Wołoską. Autobusy linii 218 pojadą ulicami: Konstruktorska – Postępu – Domaniewska – Suwak – Konstruktorska, a linii nocnej N33 dojadą do ronda Unii Europejskiej. Te ostatnie w wybranych kursach będą poruszały się ulicami: Domaniewska – Samochodowa – Woronicza – Spartańska.

Autobusy linii N34 w kierunku Os. Kabaty pojadą ulicami Woronicza – Racjonalizacji – Konstruktorska – Postępu - Cybernetyki. 

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o remoncie jezdni i torów na Grójeckiej:

Ulica Braci Wagów otwartaMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZDM