Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Remonty na Pradze, Białołęce i w Ursusie. Będą utrudnienia w ruchu

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
ZDMRemonty zaplanowano w trzech dzielnicach

Ratusz poinformował, że w najbliższą sobotę zostaną wymienione rozjazdy na pętli tramwajowej Kawęczyńska-Bazylika. Ponadto w weekend kontynuowane będą prace na ul. Posag 7 Panien, a w poniedziałek rozpocznie się remont ul. Kobiałka na Białołęce.

Na sobotę, 28 listopada, zaplanowane zostały prace na pętli tramwajowej Kawęczyńska-Bazylika. Tramwajarze będą pracowali przez cały dzień. Wymienią rozjazdy prowadzące na pętlę. W tym czasie składy linii 7 i 13 będą kursowały na skróconej trasie:

7: P+R AL. KRAKOWSKA – … – Kawęczyńska – WOJNICKA,

13: CM. WOLSKI – … – Kijowska – DW. WSCHODNI (KIJOWSKA).

Jak informuje ratusz, pasażerowie, którzy będą wsiadali do tramwajów na przystanku Wojnicka 01, muszą szczególnie uważać. Na linii numer 7 będą jeździły składy dwukierunkowe i na przystanek ten podjadą po torach w przeciwnym niż zazwyczaj kierunku, czyli prowadzących do pętli Kawęczyńska-Bazylika. Bezpieczeństwo zapewnią pasażerom ustawione na czas prac betonowe zapory.

Prace wodociągowe w Ursusie

Ponadto w weekend, 28-29 listopada, kontynuowane będą prace wodociągowe na ul. Posag 7 Panien w Ursusie. Ulica nie będzie przejezdna pomiędzy torami kolejowymi a ul. Szamoty. Objazd będzie poprowadzony ulicami Gierdziejewskiego – Balicka – Władysława Jagiełły – Traktorzystów – Szamoty. Autobusy linii 177 będą kursowały ulicami: Keniga i Orląt Lwowskich, a linii 228 – ulicami Posag 7 Panien i Szamoty.

Utrudnienia w UrsusieUM Warszawa

Remont ulicy na Białołęce

W poniedziałek, 30 listopada dzielnica Białołęka rozpocznie remont ul. Kobiałka na odcinku między Mochtyńską a Białołęcką. Drogowcy wymienią krawężniki od strony jezdni, a także konstrukcję ulicy. Położona zostanie również nowa nawierzchnia. Trzeba będzie liczyć się z utrudnieniami. Na czas remontu ulica będzie całkowicie zamknięta. Wyznaczone zostały objazdy ulicami: Mochtyńska – Ostródzka – Hemara – Białołęcka. Tymi ulicami będą kursowały autobusy linii 326 i N14. Prace mają zakończyć się 11 grudnia.

Utrudnienia na BiałołęceUM Warszawa

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o wyborze wykonawcy przebudowy placu Pięciu Rogów w Śródmieściu:

Plac Pięciu Rogów bliżej odnowyZDM

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZDM