Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Wyrzucą słupki, posadzą krzewy. Zmiany w alei Szucha

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Remont w alei Szucha

Nowe oświetlenie, mniej słupków i więcej zieleni - tak będzie wyglądała aleja Szucha po remoncie. Zarząd Dróg Miejskich chce, by charakterem nawiązywała do pobliskich Alei Ujazdowskich.

Drogowcy rozpoczęli już prace. Na całej długości alei - czyli od placu Unii Lubelskiej do placu Na Rozdrożu - ma pojawić się 44 nowych latarni typu pastorał warszawski z 1923 roku. Każda z nich będzie wyposażona w nowe okablowanie i energooszczędne, ledowe oprawy.

"Warto pamiętać, że latarnie stylizowane na model historyczny montujemy na wybranych ulicach Warszawy, wskazanych przez konserwatora zabytków" - zaznacza ZDM w komunikacie. Montaż tego typu oświetlenia nie jest więc przypadkowy. Po metamorfozie infrastruktura alei ma być "dopasowana do historycznego charakteru tego miejsca". 

Nowa zieleń

Prace przy nowym oświetleniu toczą się równolegle do nasadzeń zieleni. "Estetyczne krzewy zastąpią słupki blokujące po wschodniej stronie alei. W sumie będzie ich ponad trzy tysiące" - zapowiadają drogowcy.

Obecnie trwa demontaż zbędnych słupków i płyt chodnikowych, a także przygotowania do ułożenia okablowania nowych latarni. Remont ma potrwać do końca roku.

Informowaliśmy też o rozpoczęciu remontu w alei KEN. Na sześciu przejściach pojawi się sygnalizacja świetlna:

Budują światła na przejściach w alei KEN

"Sześć przejść dla pieszych zyska sygnalizację"Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

Źródło: tvnwarszawa.pl

kk/r