Na czas remontu zamkną Saską i Egipską. Drogowcy rozpoczynają wyznaczanie objazdów

Autor:
kk
Źródło:
tvnwarszawa.pl
ZDMDrogowcy rozpoczynają remont Saskiej i Egipskiej

Ruszają przygotowania do remontu Saskiej i Egipskiej. Drogowcy rozpoczną we wtorek wyznaczanie objazdów, co spowoduje utrudnienia na Afrykańskiej. Konieczne jest dostosowanie ulicy do przejazdu autobusów miejskich i przygotowanie tymczasowych przystanków.

Zasadnicze prace przy remoncie Saskiej i Egipskiej rozpoczną się dopiero 16 sierpnia i będą wymagały zamknięcia całego odcinka. Zanim to jednak nastąpi drogowcy muszą przygotować objazdy. Jako nitka służąca do omijania terenu robót wyznaczona została ulica Afrykańska. Już we wtorek, 9 sierpnia około godziny 21 rusza dostosowywanie ulicy na potrzeby nowej organizacji ruchu.

Ratusz wyjaśnia, że drogowcy muszą zdemontować istniejące progi zwalniające i zamontować nowe - tak zwane wyspowe, po których mogą jeździć autobusy miejskie. Dodatkowo będą także przygotowywane tymczasowe przystanki. Prace spowodują miejscowe zwężenia Afrykańskiej, więc kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. 

Zmiany na Afrykańskiej zostaną wdrożone do soboty, 13 sierpnia. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Szykują nową nawierzchnię na Saskiej i Egipskiej

Zarząd Dróg Miejskich zapowiadał wcześniej, że na Saskiej i Egipskiej pojawi się nowa nawierzchnia. Remontowany będzie odcinek od alei Stanów Zjednoczonych do skrzyżowania z Afrykańską. Zakres prac będzie nieco szerszy niż przy standardowym frezowaniu. "Zanim użyte zostaną takie maszyny jak rozściełacz i walec, wymienimy podbudowę do około 55 cm w głąb drogi. Chodzi o wzmocnienie warstwy pod nawierzchnią, aby była jak najlepiej zabezpieczona przed osiadaniem i powstawaniem kolein" - wyjaśniali drogowcy w komunikacie.

W ramach inwestycji wyremontowany zostanie również chodnik po północnej stronie ciągu obu ulic. Wyjątkiem będzie rejon przystanku autobusowego "Afrykańska 02", bo tu i dalej w kierunku Afrykańskiej nowe płyty zostały ułożone na przełomie 2020 i 2021 roku, gdy ZDM budował drogę dla rowerów. Podczas wspomnianych prac odnowiony został też chodnik po drugiej stronie ulicy - od skrzyżowania z Afrykańską w stronę Ateńskiej.

Zmiany na "obwodnicy Gocławia" i Saskiej Kępie

Inwestycja jest uzupełnieniem szerszych zmian, jakie w ostatnich dwóch latach zaszły w rejonie styku Gocławia i Saskiej Kępy. W ciągu ulic Saskiej i Egipskiej, między ulicami Lizbońską a Afrykańską, oraz na ulicy Bora-Komorowskiego na odcinku od ulicy Abrahama do ulicy Fieldorfa "Nila" powstały nowe drogi dla rowerów. Na skrzyżowaniu ulic Bora-Komorowskiego, Egipskiej i Afrykańskiej przebudowana została sygnalizacja świetlna. Drogowcy naprawili też nawierzchnię ulicy Bora-Komorowskiego - na odcinku między ulicy Fieldorfa "Nila" a skrzyżowaniem z ulicami Meissnera i Abrahama. Na Meissnera i Umińskiego uporządkowane zostało parkowanie, co wiązało się z wyznaczeniem pasów rowerowych.

Informowaliśmy też o planach remontu wiaduktów Trasy Łazienkowskiej nad Paryską:

Wiadukty nad ulicą Paryską przejdą remont
Wiadukty nad ulicą Paryską przejdą remontArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Autor:kk

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości