Przetarg na budowę drugiej estakady Żołnierskiej i Marsa rozstrzygnięty

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Ulica Żołnierska po remoncie
Ulica Żołnierska po remoncieArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/8
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plUlica Żołnierska po remoncie

Coraz bliżej budowy nowej estakady nad skrzyżowaniem Żołnierskiej i Marsa. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych wybrał wykonawcę, który wycenił prace w Rembertowie na ponad 57 milionów złotych. Mają one potrwać 20 miesięcy.

Miasto w listopadzie otworzyło oferty w przetargu na budowę nowego wiaduktu w ciągu ulic Żołnierskiej i Marsa. Zgłosiło się 11 firm. W piątek Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych poinformował o rozstrzygnięciu przetargu. Budowa estakady będzie trzecim i ostatnim etapem modernizacji Marsa i Żołnierskiej od Naddnieprzańskiej do granicy miasta. Ułatwi wjazd mieszkańcom Rembertowa, Wesołej i podwarszawskich miejscowości. Ma ona również umożliwić bezkolizyjny przejazd przez skrzyżowanie Żołnierskiej i Marsa w stronę centrum Warszawy. Oprócz budowy nowej estakady, prace obejmą budowę odwodnienia, energooszczędnego oświetlenia, nowej sygnalizacji świetlnej i zieleni.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Estakada znajdzie się nad skrzyżowaniem Żołnierskiej i MarsaZMID

Oferta za 57 milionów złotych

Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyło konsorcjum firm Polimex Infrastruktura i Polimex Mostostal SA, które wyceniło swoje prace na ponad 57 milionów złotych. ZMiD do 15 marca czeka na ewentualne odwołania innych oferentów i jeśli takich nie będzie, to kolejny krok stanowi podpisanie umowy z wybranym wykonawcą i przystąpienie do prac w terenie. "Inwestycja ma potrwać 20 miesięcy" – zapowiadają urzędnicy.

Przypominają również, że projekt jest współfinansowany z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko" na lata 2014-2020. Warszawa dostała blisko 53 miliony złotych na realizację inwestycji.

We wrześniu ubiegłego roku zakończył się drugi etap przebudowy ciągu ulic Marsa i Żołnierskiej. Nie rozwiązało to jednak problemów wciąż korkującego się skrzyżowania.

Budowa 500-metrowego wiaduktu ma umożliwić kierowcom bezkolizyjny przejazd od Żołnierskiej do Trasy Siekierkowskiej. Jak informowaliśmy już na tvnwarszawa.pl, wiaduktu w kierunku Trasy Siekierkowskiej nie udało się wybudować od razu z powodu sporu miasta z Instytutem Prymasa Wyszyńskiego. Chodziło o zdjęcie ochrony konserwatorskiej z fragmentu działki pod estakadą. Ostatecznie doszło jednak do porozumienia.

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZMID

Pozostałe wiadomości