TVN Warszawa | Ulice

Dodatkowe miliony na remonty. ZDM: powinny wystarczyć na 10 ulic

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke
Źródło:
PAP
Przebudowa ronda Dmowskiego jest opóźniona
Przebudowa ronda Dmowskiego jest opóźnionaMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl
wideo 2/4
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.plPrzebudowa ronda Dmowskiego jest opóźniona

Rada Warszawy przyznała Zarządowi Dróg Miejskich dodatkowe pieniądze na remonty ulic. W sumie drogowcy pozyskają 67,8 miliona złotych. Jak wyliczyli, kwota ta pozwoli na remont dodatkowych 10 ulic.

"Pozwoli nam to rozstrzygnąć już ogłoszone przetargi i wyremontować kilka kolejnych ulic. Bieżący sezon remontowy zapowiada się wyjątkowo dobrze" - poinformował w komunikacie Zarząd Dróg Miejskich.

Przekazał, że w rekordowym 2018 roku wydał 100 milionów na remonty ulic, wymieniając nawierzchnię ponad 30 kilometrach jezdni. "Niestety, w kolejnych latach kryzys finansowy, spadające wpływy do budżetu miasta i pandemia koronawirusa znacznie ograniczyły skalę prac. Mimo trudnej sytuacji finansowej, udało się uzyskać dodatkowe środki remontowe na ten rok" - dodał ZDM.

Drogowcy zrobią listę ulic do remontu

Nie wiadomo na razie, które ulice zostaną wyremontowane. ZDM jest w trakcie przygotowywania listy. "Wybór jest trudny, bo potrzeb inwestycyjnych w 18 dzielnicach nie brakuje, a zapewnione dodatkowe 67,8 mln zł nie zdoła pokryć wszystkich. Kwota ta powinna jednak wystarczyć na remont dodatkowych 10 ulic" - zadeklarowała miejska spółka.

Według wcześniej ogłoszonych planów nową nawierzchnię i chodniki zyskają w tym roku ulice Sławka (Ursus), Odyńca (Mokotów) i Rzędzińska (Bemowo) oraz ciąg ulic Saskiej i Egipskiej (Praga-Południe). Pod koniec lutego otwarto oferty w przetargu na ich remont. Za modernizację Saskiej i Egipskiej (6 mln 280 tys. zł brutto) oraz ul. Sławka (5 mln 22 tys. zł brutto) odpowiedzialna będzie firma Balzola. Za ulice Odyńca i Rzędzińską (6 mln 87 tys. zł brutto) firma Fal-Bruk.

Ulica Kondratowicza - wizualizacja Urząd miasta

Remont przejdzie także ulica Chodecka. "Środki przyznane przez radnych pozwolą nam rozstrzygnąć przetarg na modernizację odcinka od ulicy Kondratowicza do Wyszogrodzkiej" - poinformował ZDM. Dodatkowe pieniądze pozwolą również rozstrzygnąć przetargi na remonty chodników i dróg dla rowerów na ulicy Broniewskiego, Radiowej, Żołnierzy Wyklętych i Trakt Lubelski. "To szczególnie ważne teraz, gdy z powodu inflacji i wojny w Ukrainie ceny na rynku budowlanym są niestabilne i środki przewidziane w zeszłorocznych kosztorysach często nie wystarczają na wykonanie robót" - podkreśliła spółka.

W poniedziałek rozpoczęły się roboty drogowe na SkrzyneckiegoZDM

W zeszłym tygodniu rozpoczęły się prace drogowe na ulicy Skrzyneckiego, na której, po robotach prowadzonych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa oraz wyremontowana jezdnia i chodniki. Podobne zmiany czekają też ul. Paderewskiego w Rembertowie, na odcinku między ulicami Katiuszy a Strycharską.

Autor:katke

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości