Przez weekend Płaskowickiej będzie jednokierunkowa

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
dg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl Prace przy budowie tunelu na Ursynowie

W weekend wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie będzie pracował przy budowie kanalizacji oraz drugiej, nowej jezdni ulicy Płaskowickiej. Dla kierowców oznacza to zmianę organizacji ruchu.

Zmiany będą obowiązywać od soboty 11 stycznia do poniedziałku 13. Urząd miasta zapowiedział, że w weekend na ulicy Płaskowickiej na odcinku od skrzyżowania z Pileckiego do skrzyżowania z Roentgena zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy – w kierunku ul. Puławskiej.  Objazd w przeciwnym kierunku będzie prowadził ulicami Roentgena – Pileckiego. Kierowcy wyjeżdżający z ulicy Polskie Drogi będą musieli skręcić w prawo w kierunku Indiry Gandhi.

Prace wymuszają również zmiany w kursowaniu trzech linii autobusowych: 179, 185 i 195. W kierunku Osiedla Kabaty, Gwiaździstej oraz Metra Natolin autobusy pojadą przez ulicę Pileckiego.

Tymczasowe zmiany w organizacji ruchu na PłaskowickiejUrząd Miasta Warszawa

Południowa Obwodnica Warszawy

Inwestycja "Południowa Obwodnica Warszawy" obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu o długości 18,5 kilometra na odcinku od węzła "Puławska" do węzła "Lubelska". W jej ramach wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: "A" od węzła "Puławska" do węzła "Przyczółkowa" o długości około 4,6 km, "B" od węzła "Przyczółkowa" do węzła "Wał Miedzeszyński" o długości około 6,5 km oraz "C" od węzła "Wał Miedzeszyński" do węzła "Lubelska" o długości około 7,5 km. Planowany termin zakończenia wszystkich prac to trzeci kwartał 2020 roku.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o opóźnieniach na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy:

Prace przy budowie tunelu na Ursynowie
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Źródło: tvnwarszawa.pl

dg