TVN Warszawa | Ulice

Rozprawią się z barierami. "Przestrzeń miejska powinna być dostępna dla wszystkich"

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Jest przetarg na usuwanie barier architektonicznych

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na usuwanie barier architektonicznych. Zmiany mają dotyczyć przede wszystkim miejsc wskazanych przez mieszkańców. - Przestrzeń miejska powinna być komfortowa i dostępna dla wszystkich - przekonują drogowcy.

"Odnowa chodników, obniżanie krawężników czy montaż płyt ostrzegawczych lub pasów prowadzących to zazwyczaj niezbyt wielkie inwestycje. Są jednak istotne zwłaszcza dla lokalnej społeczności" - podkreśla Zarząd Dróg Miejskich. I zwraca uwagę, że to właśnie te na pozór drobne elementy niwelują bariery architektoniczne i poprawiają komfort oraz bezpieczeństwo seniorów, osób z niepełnosprawnościami, rodziców z wózkami, rowerzystów oraz pieszych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Przetarg na usuwanie barier architektonicznych

Pomóc w tym ma właśnie ogłoszony przetarg na usuwanie barier architektonicznych. Oferty można składać do 8 kwietnia. "Jeżeli uda się szybko wybrać wykonawcę, prace powinien rozpocząć jeszcze wiosną. Będą się one toczyły głównie w tych miejscach, które zostały wskazane do poprawy między innymi za pośrednictwem platformy Miejskie Centrum Kontaktu 19 115. W tym roku bowiem, podobnie jak w poprzednim, większy nacisk położymy na zgłoszenia mieszkańców" - deklarują drogowcy.

Wyjaśniają też, że bariery będą usuwane przez cały rok, w kilku dzielnicach. Niektóre zmiany mają być wprowadzone nie tylko w pojedynczych miejscach, ale także podczas kompleksowych remontów czy przebudów dróg.

Jako przykład ZDM wskazuje naziemne przejścia dla pieszych przy rondzie Dmowskiego, na które niebawem ma ogłosić przetarg. W ramach tej inwestycji zebry powstaną na wysokości ulic: Widok, Poznańskiej, Nowogrodzkiej i Parkingowej, dzięki czemu piesi nie będą już zmuszeni do używania schodów.

Miesiąc temu pisaliśmy o słupkach i koszu na śmieci ustawionych na trasie dla niewidomych na Rydygiera:

Słupki na prowadnicach dla niewidomych
Słupki na prowadnicach dla niewidomychMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości