Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

TVN Warszawa | Ulice

Zbudują dwa ronda i drogę rowerową. Będą zmiany na ulicy łączącej dwie dzielnice

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
tvnwarszawa.plBędą zmiany na ulicy Anielewicza

Drogowcy szukają firmy, która przebuduje ulicę Anielewicza. Docelowo ma na niej powstać droga dla rowerów i dwa ronda na Muranowie.

Przetarg na przebudowę ulicy łączącej Śródmieście i Wolę został ogłoszony przez Zarząd Dróg Miejskich pod koniec maja. Wybrany wykonawca będzie miał za zadanie wybudowanie drogi rowerowej wzdłuż ulicy Anielewicza na odcinku od Okopowej do skweru Brandta i połączenie jej z istniejącą na wysokości Muzeum POLIN.

W ramach przebudowy mają także zmienić się dwa skrzyżowania Anielewicza:  z Karmelicką i z Zamenhofa. Powstaną na nich ronda.

Zwężą pasy ruchu

Z dokumentacji projektowej wynika, że w celu budowy drogi dla rowerów, pasy ruchu na Anielewicza zwężone zostaną do szerokości trzech metrów. Zwrócono w niej też uwagę, by planowane zmiany w jak najmniejszym stopniu wpłynęły na ograniczenie miejsc parkingowych, bo w okolicy jest na nie duże zapotrzebowanie.

W projekcie uwzględniona została też przebudowa oświetlenia ulicznego i stacji Veturilo przy skrzyżowaniu Anielewicza ze Smoczą oraz likwidacja przejścia dla pieszych przy południowym wlocie Smoczej. 

Oferty można składać do 9 czerwca do godziny 10. Przebudowa ma się zakończyć do 30 listopada 2020 roku.

Informowaliśmy też o rozpoczęciu przebudowy alei Jana Pawła II:

Ruszyła przebudowa alei Jana Pawła IITomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:kk/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl