TVN Warszawa | Ulice

"Zaobserwowałem już drugi raz transport czołgów". Nagranie przejazdu kolumny

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/b
Źródło:
Kontakt 24, tvnwarszawa.pl
Transport czołgów w Warszawie
Kontakt 24Transport czołgów w Warszawie

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy informację o transporcie czołgów. Na nagraniu widać kolumnę poruszającą się Wałem Miedzeszyńskim.

Na kolumnę transportującą czołgi natknął Bartek, kierowca z Warszawy, który przesłał nam wideo. Nagrał je w czwartek, o godzinie 18.33, na Wale Miedzeszyńskim. - Zaobserwowałem już drugi raz transport czołgów w biały dzień i to w godzinach szczytu - opisał.

Na nagraniu trwającym nieco ponad 50 sekund widać sześć czołgów Leopard 2, transportowanych na lawetach. Kolumnę zamyka eskortujący ją samochód regulacji ruchu, który jedzie na sygnale.

Wracają z ćwiczeń Niedźwiedź-22

W rozmowie z tvnwarszawa.pl oficer prasowy 1. Warszawskiej Brygady Pancernej porucznik Jacek Piotrowski powiedział, że czołgi zjeżdżały z ćwiczeń Niedźwiedź-22. - Przemieszczały się z Nowej Dęby (na Podkarpaciu - red.) do Wesołej - przekazał.

Jak informowaliśmy na tvn24.pl, ćwiczenia Niedźwiedź-22 rozpoczęły się w poniedziałek. Biorą w nich udział wszystkie pododdziały 18. Dywizji Zmechanizowanej, a także czołgiści i żołnierze wojsk powietrznodesantowych ze Stanów Zjednoczonych oraz czołgiści z Wielkiej Brytanii. We wtorek na Podkarpaciu był także minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

CZYTAJ WIĘCEJ: Polacy, Amerykanie i Brytyjczycy wspólnie na poligonie. Trwają ćwiczenia Niedźwiedź-22

Autor:katke/b

Źródło: Kontakt 24, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Bartek / Kontakt 24

Pozostałe wiadomości