Przebudowa ważnego skrzyżowania na Targówku. Poszerzą ulicę, wybudują sygnalizację

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Przebudowa skrzyżowania św. Wincentego z Borzymowską

Ruszyła przebudowa skrzyżowania ulic świętego Wincentego i Borzymowskiej. - Zyska ono sygnalizację świetlną, powstaną pasy do lewoskrętu, a Borzymowska zostanie poszerzona - zapowiadają drogowcy.

Jak zwraca uwagę Zarząd Dróg Miejskich, ulica św. Wincentego jest jedną z ważniejszych ulic na Targówku. "Przebiega na styku Zacisza, Bródna oraz Targówka Mieszkaniowego i łączy te dwa ostatnie osiedla, stanowiąc dojazd między innymi do Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego. Codziennie korzystają z niej tysiące uczestników ruchu, a ich liczba w ostatnich miesiącach zwiększyła się ze względu na budowę osiedla Nowy Targówek, utworzonego w granicach ulic św. Wincentego, Niwa i Samarytanki" - wyjaśniają drogowcy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Realizujący tę inwestycję deweloper kilka dni temu rozpoczął przebudowę skrzyżowania ulic św. Wincentego i Borzymowskiej. ZDM tłumaczy, że taki obowiązek nałożyła na niego ustawa o drogach publicznych - chodzi o poprawę płynności ruchu i dojazdu na nowe osiedle oraz zwiększenie bezpieczeństwa.

Wybudują sygnalizację, poszerzą ulicę

"Skrzyżowanie zostanie wyposażone w sygnalizację świetlną, która w przyszłości wejdzie do Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem. Północny wlot św. Wincentego stanie się trzypasmowy, bo powstanie osobny pas do skrętu w lewo. Lewoskręt zyska też Borzymowska, która w związku z tym zostanie poszerzona w kierunku południowym - wiążące się z tym prace zainaugurowały zmiany na skrzyżowaniu" - zapowiadają drogowcy.

I zaznaczają, że Borzymowska na fragmencie do Gościeradowskiej nie tylko stanie się szersza: "Chodniki wokół niej zostaną przebudowane, a znajdujące się tam oświetlenie - zmodernizowane. Cztery istniejące betonowe latarnie zostaną zastąpione nowymi, stalowymi słupami, na których zawisną ledowe oprawy. Tym samym cały ciąg ulic Trockiej i Borzymowskiej otrzyma nowe oświetlenie".

Przebudowa związana jest ze zmianami, jakie zaszły w ubiegłym roku na skrzyżowaniu ulic św. Wincentego i Niwa. Jak wyjaśnili drogowcy, deweloper wybudował na nim sygnalizację świetlną, która została uruchomiona kilkanaście dni temu i po włączeniu świateł na skrzyżowaniu z Borzymowską, będzie z nimi skoordynowana.

Informowaliśmy też o przetargu na wykonawcę kładki pieszo-rowerowej przez Wisłę:

"Zbudujemy jeden z najdłuższych mostów pieszo-rowerowych świata"TVN24

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Zarząd Dróg Miejskich