Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Ruchem kierowali tu ochroniarze. Po przebudowie pojawi się sygnalizacja

  TVN Warszawa | Ulice

  Autor:
  kk/r
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl Kierowanie ruchem przy Galerii Młociny

  Na przejściach dla pieszych przy Galerii Młociny powstanie wkrótce sygnalizacja świetlna. Na ulicy Zgrupowania AK "Kampinos" trwają już prace. Pojawią się też nowe chodniki i drogi rowerowe.

  Przebudowa dotyczy krótkiego odcinka ulicy Zgrupowania AK "Kampinos" na wysokości węzła przesiadkowego Młociny. Jej północną częścią zajął się już wcześniej inwestor, który w maju ubiegłego roku otworzył nową galerię handlową. Ale pozostawiony bez zmian fragment ulicy powodował spore zamieszanie, bo okazał się kluczowy dla funkcjonowania układu komunikacyjnego. Przejście dla pieszych pozwalające na dotarcie z pętli do galerii bywało tak oblegane, że w godzinach szczytu tworzyły się korki i dochodziło do niebezpiecznych sytuacji. Zarządca galerii postanowił nawet znaleźć tymczasowe rozwiązanie i wystawił na ulicę ochroniarzy w odblaskowych kamizelkach, którzy kierowali ruchem w najbardziej krytycznych momentach.

  Nowa sygnalizacja

  O rozpoczęciu przebudowy poinformował w poniedziałek Zarząd Dróg Miejskich. Na odcinku od skrzyżowania z trasą mostu Skłodowskiej-Curie do wysokości wejścia do galerii powstanie nowy chodnik i droga dla rowerów. Drogowcy wybudują je wzdłuż wschodniej jezdni.

  "W związku z tym zostaną wyznaczone dodatkowe naziemne przejścia i przejazdy na skrzyżowaniu z aleją gen. Marii Wittek. Na samym skrzyżowaniu powstanie też dodatkowy pas do lewoskrętu w kierunku centrum handlowego. Prace będą wiązały się z przebudową istniejącej sygnalizacji świetlnej" - zapowiada ZDM.

  By usprawnić ruch w rejonie wspomnianego wcześniej przejścia dla pieszych, projekt nowej organizacji ruchu zakłada zmiany przy skrzyżowaniu na wysokości galerii i wyjazdy z węzła Młociny. Pojawi się tam nowa sygnalizacja świetlna. Drogowcy zapowiadają korektę układu chodników i dróg rowerowych oraz przejść dla pieszych i przejazdów. Rowerzyści doczekają się też brakującej ścieżki rowerowej wzdłuż pętli przesiadkowej, która połączy w całość istniejące już fragmenty.

  ZDM wyjaśnia też, że istniejąca droga rowerowa naprzeciwko wejścia do galerii nie spełnia standardów "w zakresie widoczności, skrajni oraz rodzaju zastosowanej nawierzchni". Zostanie ona przebudowana w ramach toczących się prac.

  Zakończenie przebudowy planowane jest na koniec lipca. Jak informował zimą burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk, do jej sfinansowania zobowiązał się zarządca Galerii Młociny, firma Echo Investment.

  Autor:kk/r

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: ZDM