Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

TVN Warszawa | Ulice

Drogowcy pracują w trzech dzielnicach. Zamknięte ulice i autobusy na objazdach

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
ShutterstockOd wtorku zmiany w organizacji ruchu w trzech dzielnicach

Jak informują drogowcy, od wtorku prace prowadzone są we Włochach, w Ursusie i na Białołęce. Samochody i autobusy są kierowane na objazdy.

Jak zapowiadają drogowcy, od wtorku 6 kwietnia kierowców czekają utrudnienia na skrzyżowaniu ulicy Szybkiej i Jutrzenki. Od połowy marca trwa tu budowa kanalizacji i wodociągu.

Zamknięta ulica Szybka

"Zamknięta jest ul. Jutrzenki od posesji nr 186 do skrzyżowania z ul. Szybką. We wtorek, 6 kwietnia zostanie zamknięta także ul. Szybka od Al. Jerozolimskich do ul. Jutrzenki" - informują.

Jak czytamy w komunikacie na ten temat, kierowcy są informowani o zmianach poprzez odpowiednie oznakowanie. Dojazd do posesji przy ulicy Jutrzenki jest możliwy od strony ronda przy ulicy Popularnej.

Linia 328 jest skierowana na trasę skróconą do przystanku Instalatorów. Kursowanie linii 228 jest z kolei zawieszone. Uruchomiona została linia zastępcza autobusową Z28: Instalatorów – Grójecka – W. Korotyńskiego – Mołdawska – Racławicka – Żwirki i Wigury – Rakowiec – Żwirki i Wigury – 1 Sierpnia – al. Krakowska – Grójecka – zawrotka na skrzyżowaniu Grójecka/Racławicka/Harfowa – Grójecka – Instalatorów.

Drogowcy zapowiedzieli, że utrudnienia potrwają około miesiąca.

Utrudnienia na ulicy Jutrzenkiurząd miasta

Budowa kanalizacji na Bodycha

Jak czytamy dalej, również od wtorku zamknięta jest ulica Bodycha. Tam rozpoczyna się budowa kanalizacji ściekowej, chodników, wjazdów na posesje i układanie nowej nawierzchni.

"Prace przebiegać będą w dwóch etapach. Etap pierwszy przewiduje zamknięcie ul. S. Bodycha na odcinku od ul. gen. K. Sosnkowskiego do posesji nr 39. Objazd prowadzić będzie: ulicami:. gen. K. Sosnkowskiego - Kompanii AK 'Kordian' - al. Bzów. Taka organizacja ruchu potrwa ok. miesiąca" - poinformowano. Jak dodano, etap drugi prac będzie wymagał zamknięcia Bodycha na odcinku od numeru administracyjnego 39 do ulicy Spisaka. "Objazd ponownie poprzez al. Bzów i ul. Kompanii AK "Kordian". Ten etap potrwa ok. półtora miesiąca" - zaznaczono. Drogowcy zapewnili, że podczas obu etapów ma zostać utrzymany ruch pieszy wzdłuż ulicy oraz dojazd do posesji.

"Mogą nastąpić czasowe ograniczenia w dojściu i dojeździe do posesji, jednak będą one zawczasu uzgadniane przez wykonawcę. Na zamkniętych dla ruchu odcinkach ulicy, obowiązywać będzie oczywiście zakaz zatrzymywania się z informacją o możliwości wywiezienia samochodu na koszt właściciela (tabliczka T-24)" - przypomnieli.

Łącznie utrudnienia na Bodycha potrwają do połowy czerwca.

Autobusy linii 177 w kierunku Ursus-Ratusz oraz linii 178 w kierunku PKP Ursus od skrzyżowania ul. Starodęby z Al. Jerozolimskimi kursują trasą objazdową: Al. Jerozolimskie – M. Spisaka i dalej swoimi trasami. Jednocześnie linia 177 kursuje na trasie czasowo skróconej do przystanku Posag 7 Panien.

Utrudnienia na Bodychaurząd miasta

Budują chodnik na Myśliborskiej

Równocześnie od wtorku zwężona jest jezdnia ulicy Myśliborskiej w rejonie Płużnickiej. "Wykonawca wybuduje fragment chodnika (od istniejącego na wysokości Biedronki do wysokości wyspy dzielącej jezdnie po drugiej stronie ul. Płużnickiej) i ułoży płytki ostrzegawcze na istniejącym przejściu dla pieszych. Projektowane jest także nowe przejście dla pieszych" - wymienili drogowcy.

I przestrzegli, że na czas prac jezdnia ulicy Myśliborskiej jest zawężona (po stronie nowej Biedronki).

"Ruch będzie sterowany ręcznie przez wykonawcę. Dopuszczalna prędkość na czas prac na tym fragmencie zostanie obniżona do 40 km/h" - poinformowali. I dodali: "Prace przy przejściu dla pieszych, będą prowadzone jednorazowo na połowie jego szerokości, tak aby piesi nadal mogli z niego korzystać. Prace potrwają do piątku, 9 kwietnia".

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o przebudowie placu Pięciu Rogów:

Prace trwają na połowie terenu placuArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:katke/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock