TVN Warszawa | Ulice

Po raz kolejny intensywnie sypnęło. "Jeździ się jak po lodowisku"

TVN Warszawa | Ulice

Aktualizacja:
Autor:
kk/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Sytuacja w centrum po wieczornych opadach śniegu
Sytuacja w centrum po wieczornych opadach śnieguLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plSytuacja w centrum po wieczornych opadach śniegu

Wieczorem po raz kolejny intensywnie sypnęło śniegiem, przez co zrobiło się ślisko. Zarząd Oczyszczania Miasta poinformował, że po godzinie 20 na ulice stolicy wyjechało 170 posypywarek.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

We wtorkowy wieczór ulice ponownie pokrył śnieg. - Jest ślisko i niebezpiecznie. Łatwo wpaść w poślizg. Po zaśnieżonych ulicach jedzie się jak po lodowisku – relacjonował około godziny 20 Lech Marcinczak z tvnwarszawa.pl. Jak dodał, tuż po przejściu kolejnej fali intensywnych opadów nawierzchnia zrobiła się biała, a do większości miejsc nie dotarły jeszcze posypywarki.

Nasz reporter podkreślał, że spowolnienie ruchu można zauważyć nie tylko bezpośrednio na ulicy – widać je także na Google Maps. Wszystkie okoliczne trasy szybkiego ruchu - S8, S2, A2 - oraz najważniejsze stołeczne arterie podświetlone były około godziny 20 na pomarańczowo. A to oznacza, że choć ruch odbywa się płynnie, to jest wolniejszy niż zazwyczaj.

Natężenie ruchu we wtorek wieczoremGoogle Maps

Zimą za utrzymanie części stołecznych ulic odpowiada Zarząd Oczyszczania Miasta. Jak podaje w najnowszym komunikacie, od godziny 20.15 do akcji ruszyło 170 posypywarek. Działają one na tych ulicach, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej. W sumie mają do odśnieżenia 1500 kilometrów stołecznych ulic. Pozostałe oczyszczane są na zlecenie urzędów dzielnic.

Opady śniegu po raz pierwszy we wtorek nasiliły się około godziny 14. Jak relacjonował nasz reporter, ich skutki można było odczuć między innymi w centrum. - Ulice zostały mocno zasypane. Jest bardzo ślisko. W miejscach, które nie są jeszcze odśnieżone kierowcy muszą zwolnić – opisywał. Wówczas do ich odśnieżania ruszyły 42 posypywarki, które działały na 230 kilometrach stołecznych dróg.

WIĘCEJ INFORMACJI W SERWISIE TVNMETEO.PL >>>

Zobacz zimę w Warszawie na zdjęciach reporterów tvnwarszawa.pl:

Zima w Warszawie

Zima w Mazowieckim Parku Krajobrazowym w Wawrze
Zima w Mazowieckim Parku Krajobrazowym w WawrzeArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

Autor:kk/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości