Policyjny pościg zakończony zderzeniem dwóch aut, są ranni

Autor:
dg/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zderzenie dwóch aut po policyjnym pościgu
Zderzenie dwóch aut po policyjnym pościgu
TVN24
TVN24Zderzenie dwóch aut po policyjnym pościgu

Dwa samochody osobowe zderzyły się przy Szwedzkiej. Kierowca jednego z nich był ścigany przez policję. Trzy osoby odniosły obrażenia. Ulica Szwedzka została zamknięta.

O zdarzeniu dowiedział się reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. - Przy skrzyżowaniu Szwedzkiej z Letnią zderzyły się ford i mercedes, którego kierowca uciekał przed policją. Po zderzeniu kierowca mercedesa wjechał w zabytkowy pofabryczny budynek Warszawskiej Piekarni Mechanicznej przy ulicy Szwedzkiej - przekazał Zieliński.

Dodał, że na miejscu są trzy karetki pogotowia, trzy zastępy straży pożarnej i kilka radiowozów. - W karetkach są kierowca i pasażer mercedesa. Jeden z mężczyzn trafił do karetki na noszach, skuty kajdankami. Ranny jest również kierowca forda - ustalił Zieliński.

Ulica Szwedzka została zamknięta dla ruchu już na wysokości ronda Żaba.

Kierowca nie zatrzymał się do kontroli

Ustalenia naszego reportera potwierdziła Paulina Onyszko, oficer prasowa Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. - Policjanci prowadzili pościg za mercedesem, który nie zatrzymał się do kontroli. Kierujący mercedesem, zjeżdżając z Radzymińskiej w Szwedzką, zderzył się z kierującym fordem. W zdarzeniu ucierpiały trzy osoby: kierowca i pasażer mercedesa oraz kierowca forda - przekazała Onyszko. Dodała, że na miejsce wezwano załogę policjantów z wydziału ruchu drogowego z sekcji wypadków.

- Na ten moment nie wiemy, dlaczego kierowca mercedesa nie zatrzymał się do kontroli. Będziemy to wyjaśniać - podsumowała policjantka.

Występują utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej. "Z powodu zdarzenia drogowego i zablokowanego przejazdu na skrzyżowaniu Szwedzka/Letnia linia 135 zostaje skierowana na trasę objazdową" - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Autor:dg/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości