Zamknięta jezdnia na Przyczółkowej, zwężenie Wisłostrady, zmiany na liniach tramwajowych. Weekend z utrudnieniami

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plW tym miejscu Przyczółkowa połączy się z POW

W najbliższy weekend drogowcy będą prowadzić prace na Przyczółkowej, które związane są z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Utrudnień należy spodziewać się również na Wisłostradzie. Z kolei prace na torowisku na skrzyżowaniu Niepodległości i Nowowiejskiej spowodują zmiany w kursowaniu tramwajów na Mokotowie.

Już w piątek o 22 drogowcy rozpoczną prace na Przyczółkowej na Wilanowie. Jak informuje warszawski ratusz, wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy będzie układał ostatnią warstwę nawierzchni na wschodniej jezdni Przyczółkowej przy powstającym tam węźle.

Podczas tego etapu zostanie zamknięta jezdnia Przyczółkowej prowadząca w kierunku centrum na odcinku od Marcepanowej do Vogla. Ruch w obydwu kierunkach odbywał się będzie po jezdni zachodniej, po jednym pasie w każdym kierunku. Kierowcy jadący w stronę centrum, na wysokości Marcepanowej będą musieli zmienić jezdnię. Ponadto kierowcy nie będą mogli skręcić w Usypiskową i Europejską. Objazd poprowadzony zostanie przez Vogla i Europejską.

Prace na Przyczółkowej mają zakończyć się w poniedziałek 3 sierpnia o godzinie 5.

W weekend drogowcy zamkną jezdnię Przyczółkowej UM Warszawa

Prace na Wisłostradzie

W najbliższy piątek rozpocznie się również wymiana dylatacji wiaduktu Wisłostrady nad Gwiaździstą. W pierwszym etapie zamknięty zostanie lewy pas w kierunku Łomianek oraz prawy w kierunku centrum. Prace w tym miejscu potrwają do końca sierpnia.

Tramwaje linii 17 i 33 pojadą inną trasą

Weekendowe prace na jednym ze skrzyżowań zapowiadają również tramwajarze. W sobotę i niedzielę prowadzone będą prace przy wymianie zwrotnic na skrzyżowaniu Nowowiejskiej i Niepodległości. W związku z tym wyłączony zostanie ruch tramwajowy na odcinku Nowowiejska-Woronicza. Tramwaje linii 17 i 33 skierowane zostaną na trasy objazdowe. Tramwaje linii 17 pojadą ulicami Woronicza – Puławska – Marszałkowską – Nowowiejska, a linii 33 ulicami: Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa do placu Narutowicza.

Na wyłączonej z ruchu tramwajów trasie uruchomiona zostanie autobusowa linia zastępcza Z17 kursująca z Dworca Centralnego ulicami: Plater – Świętokrzyska – Jana Pawła II – Chałubińskiego – Niepodległości – Batorego (w odwrotnym kierunku Rakowiecka) – Boboli – Wołoska do przystanku na skrzyżowaniu z Woronicza (powrót ulicami: Wołoska – Konstruktorska – Racjonalizacji – Woronicza).

Prace prowadzone na torowisku mogą odczuć również piesi i kierowcy. Na wysokości skrzyżowania z Nowowiejską zwężona o skrajny pas wzdłuż torowiska będzie jezdnia alei Niepodległości prowadząca w kierunku Mokotowa. Nieczynne będzie także przejście dla pieszych przez Niepodległości na wysokości gmachu Ministerstwa Obrony Narodowej.

Swoje prace tramwajarze będą kontynuować również w następny weekend.

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl