Kolejny etap prac na Szwedzkiej. Zmieni się kierunek utrudnień

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Google Street ViewOd poniedziałku kolejne prace ciepłownicze na Szwedzkiej

Ciepłownicy rozpoczynają w poniedziałek kolejny etap prac na Szwedzkiej. Tym razem zamkną część jezdni w kierunku ronda Żaba. Oznacza to objazdy oraz zmiany w kursowaniu autobusów miejskich.

Roboty ciepłownicze na Szwedzkiej ruszyły na początku sierpnia. W związku z budową osiedlowej sieci wyłączony został z ruchu fragment jezdni w kierunku alei "Solidarności". W nocy z soboty na niedzielę, czyli 24-25 września ciepłownicy przywrócili ruch na całej długości ulicy. Taka organizacja ruchu potrwa tylko dobę, bo już w nocy z niedzieli na poniedziałek wygrodzona zostanie kolejna część jezdni.

Tym razem będą ograniczenia w przejeździe w stronę ronda Żaba. Przez tydzień, czyli od poniedziałku 26 września do poniedziałku 3 października, prace będą toczyły się po wschodniej stronie ulicy Szwedzkiej. Z ruchu wyłączony zostanie odcinek od Kowieńskiej do Bródnowskiej.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Objazd zamkniętego odcinka Szwedzkiej

Jadący Szwedzką w kierunku ronda Żaba będą musieli skręcać w lewo w Kowieńską, natomiast jadący Kowieńską wjadą w Szwedzką tylko w prawo. Przy wyjazdach z pozostałych ulic krzyżujących się ze Szwedzką będzie możliwość skrętu w obie strony.

Ruch kołowy będzie odbywał się na wspomnianym odcinku tylko w kierunku alei "Solidarności". Objazd w kierunku ulicy Starzyńskiego i ronda Żaba będzie prowadził przez Kowieńską do ulicy 11 Listopada. Dodatkowo nadal dostępne będą objazdy obowiązujące w poprzednich etapach prac.

Objazd zamkniętego odcinka ulicy SzwedzkiejZDM

Autobusy zmienią trasy

Objazdami pojadą autobusy linii 135 (od poniedziałkowego poranka) oraz N14 N64 (od nocy z niedzieli na poniedziałek).

"Linia 135 w kierunku placu Hallera ominie utrudnienia ulicami Stalową, Inżynierską i Dąbrowszczaków. Objazd autobusów nocnych N14 w kierunku pętli Olesin i N64 w stronę Choszczówki poprowadzi ulicami Dąbrowszczaków, Ratuszową i 11 Listopada. W kursach z podjazdem pod zakład 'Stalowa' autobusy z zajezdni pojadą ulicami Stalową, Inżynierską, Ratuszową i 11 Listopada" - podaje ratusz.

Prace potrwają do końca października

Urzędnicy zapowiadają, że po tygodniu ciepłownicy przeniosą się ze swoimi pracami na fragment Szwedzkiej pomiędzy Kowieńską i Strzelecką. O kolejnych zmianach w ruchu będą informować przed nadchodzącym weekendem.

Umowa z wykonawcą przewiduje, że prace na Szwedzkiej zakończą się przed końcem października. W ramach ostatniego etapu, wykonawca wymieni nawierzchnię w miejscu prowadzonych wcześniej robót. 

Informowaliśmy też o otwarciu ważnego skrzyżowania na Bródnie, zamkniętego w związku z budową II linii metra:

Fragment ulicy Kondratowicza już otwarty (wrzesień 2022)
Fragment ulicy Kondratowicza już otwartyMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Google Street View

Pozostałe wiadomości