Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

TVN Warszawa | Ulice

Zalany węzeł Marynarska. "Dwa samochody utknęły w rozlewisku"

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.plZalany węzeł Marynarska

Ze względu na obfite opady deszczu częściowemu podtopieniu uległ węzeł drogowy Marynarska w pobliżu lotniska. Jak relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl, na miejscu są służby GDDKiA, które odpompowują wodę.

- Jak dowiedziałem się od służby drogowej pracującej na miejscu, węzeł został zalany w wyniku wczorajszego oberwania chmury. W tym momencie przejazd od trasy S2 na Mokotów jest niemożliwy. Natomiast zjeżdżając z ulicy Marynarskiej na S79 w kierunku S2, kierowcy mogą poruszać się tylko jednym pasem - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Kiedy nasz reporter obserwował to miejsce, dwa samochody były unieruchomione w rozlewisku. - Po jednego z nich przyjechała pomoc drogowa. Drugi z kierowców na nią czekał - mówił przed godziną 11 nasz reporter.

Na miejscu cały czas pracuje ekipa drogowców, która za pomocą pomp odpompowuje wodę do kanałów burzowych.

Ulewy i podtopienia w Warszawie

W poniedziałek wieczorem nad Warszawę dotarł front burzowy. Intensywne opady spowodowały lokalne podtopienia. Strażacy mieli najwięcej zgłoszeń z Ursynowa i Wilanowa. Pod wodą znalazła się między innymi część Doliny Służewieckiej. Poziom wody w Potoku Służewieckim był bardzo wysoki. Nie lądowały samoloty na Lotnisku Chopina.

W Warszawie wciąż obowiązuje wydany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej pierwszy stopień zagrożenia burzami z gradem oraz drugi stopień zagrożenia upałami.

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl