Zderzenie dwóch ciężarówek koło Kołbieli. Jedna osoba w szpitalu

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
ab/r/mp/b
Po wypadku krajowa "50" w okolicach Kołbieli zablokowanaTVN24
wideo 2/2
Zderzenie dwóch ciężarówek na krajowej "50"

Pod Warszawą zderzyły się dwa samochody ciężarowe. Droga krajowa numer 50 w okolicach Kołbieli była całkowicie zablokowana.

Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku podał, że wypadek miał miejsce o godzinie 13.20. - Zderzyły się dwie ciężarówki: renault i scania. Kierowca tej pierwszej został przebadany na miejscu przez ratowników, a później zabrany do szpitala. Był przytomny - przekazał.

Wskazał też, że ze wstępnych ustaleń wynika, że "kierowca scanii z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i doszło do zderzenia z renault". Podkreślił również, że policjanci zbadali obu kierowców testerami trzeźwości. Byli trzeźwi.

Jak doprecyzował reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński, do zdarzenia doszło w miejscowości Człekówka w powiecie otwockim na DK 50. Dodał też, że w trakcie akcji ratunkowej, strażacy musieli wycinać z pojazdu jednego z kierowców.

Droga była zablokowana

- Na miejscu pracują wszystkie służby. Policja zabezpiecza ślady wypadku. Będą wyjaśnić okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia - opisywał na antenie TVN24 nasz reporter Lech Marcinczak. - Droga jest całkowicie zablokowana - ostrzegł Marcinczak. Objazdy były poprowadzone przez DW 801 i DK 17.

Na miejsce przyjechał również specjalny ciągnik, który rozczepiał uszkodzone pojazdy.

tvnwarszawa.pl, PAP

Autor:ab/r/mp/b

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl