TVN Warszawa | Ulice

Pieszy pod autobusem. Rannego wydostali strażacy. Zmarł w szpitalu

TVN Warszawa | Ulice

Aktualizacja:
Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Pieszy wpadł pod autobus na Mokotowie
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.plPieszy wpadł pod autobus na Mokotowie

Autobus miejski potrącił pieszego na ulicy Dolnej. Aby wydostać mężczyznę spod pojazdu, potrzebni byli strażacy. Poszkodowany został przekazany załodze pogotowia ratunkowego. Później policja poinformowała o śmierci mężczyzny.

- Na wysokości Dolnej 11, przy przystanku Konduktorska 01 autobus linii 141 potrącił osobę. Obecnie potrącony znajduje się w karetce. Oprócz medyków na miejscu są policjanci i strażacy. Ulica Dolna w kierunku Sobieskiego jest nieprzejezdna - przekazał około godziny 17 reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter.

Stołeczna straż pożarna potwierdza, że w tym miejscu doszło do wypadku. - Otrzymaliśmy zgłoszenie o potrąceniu osoby przez autobus miejski. Po przybyciu na miejsce okazało się, że potrącona osoba znajduje się pod pojazdem. Została uwolniona przy pomocy narzędzi hydraulicznych i przekazana załodze pogotowia ratunkowego. Była przytomna - poinformował Wojciech Kapczyński ze straży pożarnej. I dodał, że ulica Dolna jest przejezdna tylko w kierunku Puławskiej.

- Zgłoszenie o tym zdarzeniu wpłynęło do nas o godzinie 16.32. Z pierwszych ustaleń wynika, że doszło do zderzenia autobusu i mężczyzny. Kierowca autobusu został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Był trzeźwy. Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia - przekazał nam Rafał Markiewicz z Komendy Stołecznej Policji.

Niespełna dwie godziny później policja przekazała, że pieszy zmarł. - Ustalamy, czy kierowca autobusu miał związek ze śmiercią mężczyzny. Będzie prowadzone śledztwo w tej sprawie - przekazała Małgorzata Wersocka z KSP.

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości