Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

TVN Warszawa | Ulice

Zalane torowiska w Warszawie, kilkadziesiąt interwencji straży pożarnej na Mazowszu

TVN Warszawa | Ulice

Aktualizacja:
Autor:
katke/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plZalane tory tramwajowe na Ochocie

Na Ochocie i Pradze Południe zalane po opadach były w niedzielę torowiska tramwajowe. Na całym Mazowszu strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy w związku z silnym wiatrem i opadami deszczu.

- Woda opadowa zalała torowisko między innymi na skrzyżowaniu Filtrowej z Raszyńską. Na miejsce zostały skierowane służby Tramwajów Warszawskich. Wypompowują wodę do beczkowozu – dowiedział się Zieliński.

Dodał, że informacje o podobnych problemach pojawiły się na Rondzie Waszyngtona oraz skrzyżowaniu alei Waszyngtona z ulicą Międzynarodową.

Jak przekazał z kolei Maciej Jabłoński ze straży pożarnej, woda dostała się na stację PKP Ursus, gdzie interweniowali strażacy. - Była to niewielka awaria. Około 10 centymetrów wody – zaznaczył.

Powalone drzewa

W niedzielę Michał Konopka ze stołecznej straży podsumował, że w Warszawie interwencji było w sumie około 10. - Dotyczyły głównie powalonych drzew. Strażacy wyjeżdżali głównie do zdarzeń w dzielnicach południowych, takich jak Wawer, Wilanów czy Ursynów. Przy węźle Patriotów drzewo uszkodziło ekrany dźwiękochłonne trasy ekspresowej – mówił Konopka. Dodał, że nikt nie został poszkodowany.

Młodszy brygadier Karol Kierzkowski z PSP podał, że na Mazowszu do godziny 20.00 w niedzielę mazowieccy strażacy interweniowali 60 razy w związku z silnym wiatrem oraz opadami deszczu. - Działania polegały na usuwaniu połamanych gałęzi oraz przewróconych drzew. Lokalnie wystąpiły podtopienia dróg i budynków – poinformował Kierzkowski.

Autor:katke/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości