TVN Warszawa | Ulice

Zabrakło prądu. Autobus zablokował plac Zawiszy

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Autobus zablokował przejazd przez plac Zawiszy
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plAutobus zablokował przejazd przez plac Zawiszy

Kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej czekały utrudnienia na placu Zawiszy. Tramwaje linii 1, 22 i 24 zostały skierowane na objazdy. Z ustaleń naszego reportera wynika, że na rondzie doszło do awarii elektrycznego autobusu miejskiego.

O utrudnieniach poinformował około 18.30 Zarząd Transportu Miejskiego. "Z powodu zablokowanego przejazdu w rejonie placu Zawiszy występują utrudnienia w kursowaniu tramwajów linii 1, 22 i 24 . Możliwe opóźnienia kursów oraz przekierowania" - podano w komunikacie.

Nasz reporter dowiedział się, że na na rondzie doszło do awarii autobusu miejskiego. - Przejazd zablokował autobus elektryczny, jadący Alejami Jerozolimskimi w kierunku Dworca Zachodniego. Zatrzymał się na środku ronda, uniemożliwiając przejazd tramwajowy w kierunku z i do Żoliborza, ale tak naprawdę zablokowane są także tory na wszystkich kierunkach, bo na rondzie utknął przez to skład skręcający z Grójeckiej w Towarową - relacjonował Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl.

I dodał, że w pojeździe prawdopodobnie zabrakło prądu. Te informacje potwierdził rzecznik Miejskich Zakładów Autobusowych Adam Stawicki. - Chodzi o autobus linii 128 w kierunku Szczęśliwic. Nastąpił nagły brak prądu - poinformował. - Pogotowie odholuje go w ciągu kilkunastu minut - zapewnił.

Nasz reporter ostrzegał przed ogromnymi utrudnieniami, zarówno dla pasażerów, jak i kierowców. - Wokół ronda utworzył się bardzo duży korek - dodał. Przekazał również, że około 19 na miejscu pracował już holownik. Kilkanaście minut później ZTM poinformował o zakończeniu utrudnień.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości