Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

TVN Warszawa | Ulice

Odtworzą nawierzchnię Górczewskiej, będą zmiany w ruchu

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Postęp prac na budowie stacji Bemowo
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plPostęp prac na budowie stacji Bemowo

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

Wykonawca drugiej linii metra na Bemowie przygotowuje w najbliższych dniach układanie nowej nawierzchni na jezdniach Górczewskiej. W pierwszym etapie, od piątku, 15 października, od godz. 22 ruch w obu kierunkach, na odcinku od Konarskiego do pętli tramwajowej będzie odbywał się po jezdni południowej. Wyjazd z osiedli za skrzyżowaniem z Powstańców Śląskich będzie możliwy do Powstańców Śląskich lub Pełczyńskiego. Będzie także możliwość wyjazdu - wyłącznie w prawo - na Górczewską z drogi wewnętrznej przy centrum handlowym w rejonie Klemensiewicza i pętli tramwajowej.

W piątkowy wieczór, wraz z północną jezdnią Górczewskiej, zamknięta zostanie północna część skrzyżowania z Konarskiego (od strony ulic Budy i Łagowskiej). Kierowcy nie będą tu mieli możliwości dojazdu do Górczewskiej. Nie będzie także możliwości przejazdu na wprost Konarskiego przez Górczewską. Objazd do tej części Konarskiego będzie możliwy od Bolkowskiej.

Zmiany w ruchu na GórczewskiejUM Warszawa

Prace przeniosą się na południową jezdnię

Skrzyżowanie z Konarskiego zostanie otwarte dla ruchu w niedzielę około 20. Organizacja ruchu w ciągu Górczewskiej zmieni się w kolejnych dniach. Najpierw w poniedziałek, o godz. 13 otwarta dla ruchu zostanie jezdnia północna Górczewskiej pomiędzy wjazdami do centrum handlowego. Tak jak do tej pory, będą się nią mogły poruszać pojazdy komunikacji i służb miejskich, pojazdy z identyfikatorem MW, oznaczone kartą parkingową lub kartą kombatanta oraz pojazdy budowy II linii metra. Z ruchu nadal będzie wyłączony odcinek od wjazdu pod wiadukt do Białowiejskiej. Dojazd do ulic Białowiejskiej, Szańcowej i Przanowskiego będzie możliwy jezdnią południową Górczewskiej i łącznikiem do Krępowickiego. Piesi będą mogli poruszać się po obu stronach Górczewskiej. Na niektórych odcinkach będą szli przez plac budowy lub po wygrodzonej w tym celu jezdni.

We wtorek, 19 października, o godz. 22 planowane jest skierowanie ruchu na północną jezdnię Górczewskiej na odcinku od pętli tramwajowej do Konarskiego i rozpoczęcie prac przy nawierzchni jezdni południowej. Jak zastrzega w komunikacie stołeczny ratusz, w zależności od warunków atmosferycznych rozpoczęcie prac może zostać przełożone na środę, 20 października, także na godz. 22. Ruch na północnej jezdni będzie odbywał się przez najbliższy miesiąc. W tym czasie budowniczowie metra odtworzą południową jezdnię Górczewskiej. 

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości