TVN Warszawa | Ulice

Rusza przebudowa Kadetów. Powstaną dwa ronda

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Urząd miastaUlica Kadetów - objazd zamkniętego odcinka ulicy

Dwa ronda powstaną u zbiegu Kadetów z ulicami Łasaka i Poprawną. Prace ruszają we wtorek, 5 lipca. Będą zmiany w organizacji ruchu dla pasażerów komunikacji i kierowców.

Przebudowa, polegająca przede wszystkim na utworzeniu dwóch rond o średnicy 22 metrów, ułatwi przejazd tym odcinkiem i znacznie podniesie bezpieczeństwo uczestników ruchu. To m.in. za sprawą wydłużonych trójkątnych wysp z azylami dla pieszych i przejazdami dla rowerzystów. "Te pojawią się na wszystkich wlotach. Wykonawca prac – firma Strabag – uzupełni też brakujące fragmenty drogi dla rowerów i chodników. Łączna wartość inwestycji to blisko 8,4 mln zł" - zapowiada ratusz.

Utrudnienia dla kierowców

Budowa rond rozpocznie się we wtorek 5 lipca. Robotnicy przystąpią do prac około godz. 7.30. Właśnie wtedy ulica Kadetów zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego od skrzyżowania z ulicą Łasaka do wybudowanej drogi dla rowerów, za skrzyżowaniem z ulicą Poprawną. Przejazd przez przebudowywane skrzyżowania nie będzie możliwy. Zakaz ruchu nie będzie dotyczył pojazdów budowy oraz tych dojeżdżających do posesji. Utrudnienia będzie można objechać Traktem Lubelskim, Bronowską i Wałem Miedzeszyńskim. Dla pieszych i rowerzystów zostanie wyznaczony wspólny ciąg komunikacyjny po północnej - nieparzystej - stronie ulicy.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do września. Następnie otwarte zostanie skrzyżowanie z ulicą Łasaka. Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień 2022 r. Szczegółowe informacje dotyczące prac dostępne są na stronie Zarządu Dróg Miejskich.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Od wtorku 5 lipca – do odwołania – dla autobusów linii 213 i 702 zostaną wprowadzone trasy objazdowe, a kursowanie autobusów linii 219 będzie zawieszone.

Częściową obsługę trasy linii 219 w Wawrze przejmie w wakacje linia 702. Od 5 lipca do 31 sierpnia autobusy tej linii skręcą z Traktu Lubelskiego w ulicę Borków, Juhasów, Mrówczą i Skalnicową, a następnie wrócą do Traktu Lubelskiego i trasy podstawowej.

Także autobusy linii 213 pojadą trasą objazdową. Z Wału Miedzeszyńskiego skręcą w ulicę Bronowską, dojadą do Traktu Lubelskiego, ulicy Lucerny i swojej trasy podstawowej. Dodatkowo będą realizowane kursy wariantowe z podjazdem do przystanku Sęczkowa. Autobusy wjadą w ulicę Kadetów, zawrócą na skrzyżowaniu z Sęczkową – obsłużą przystanek i Wałem Miedzeszyńskim dojadą do Bronowskiej.

Czytaj również: Kamery wyłapią kierowców, którzy wjadą na plac Pięciu Rogów bez identyfikatora

Ostatni etap przebudowy placu pięciu rogów
Ostatni etap przebudowy placu Pięciu RogówArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:katke/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Urząd miasta

Pozostałe wiadomości