Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

TVN Warszawa | Ulice

Przyspieszają prace przy budowie pętli. Od poniedziałku Ostroroga będzie zamknięta

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/r
Źródło:
tvnwarszaawa.pl
WTPAutobusy linii 103 będą kierowane na objazdy

Od poniedziałku 5 lipca ulica Ostroroga na Woli będzie wyłączona z ruchu. Trwają tam prace przy pętli autobusowej. Będą również zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Od poniedziałku z utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy oraz pasażerowie korzystający z autobusów linii 103. Wykonawca nowej pętli autobusowej na Woli zdecydował o całkowitym zamknięciu Ostroroga na odcinku od Tatarskiej do Wawrzyszewskiej.

Objazdy

Nadal zamknięte będzie skrzyżowanie Ostroroga z Wawrzyszewską. "Zalecany objazd prowadzi ulicami: Obozową – Młynarską - Leszno (lub Żytnią w przeciwnym kierunku) – Okopową – Powązkowską" - przekazał ratusz. Piesi będą mogli korzystać jedynie z chodnika wzdłuż muru cmentarza Powązkowskiego.

Autobusy linii 103 zostają skierowane na trasę objazdową ulicami: Górczewska – al. Prymasa Tysiąclecia – al. Armii Krajowej.

Utrudnienia potrwają przez całe wakacje, zakończą się - jak podano - pod koniec sierpnia.

Objazd na Ostroroga WTP

Stara pętla za mała

Nowa pętla powstaje, gdyż stara pętla Młynów przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, "będzie miała dwa perony o długości 60 i 40 m; staną tam dwa autobusy 12-metrowe i trzy 18-metrowe".

Powstanie też parking dla rowerów i wybudowane zostaną nowe chodniki. "Będą wiaty i miejsca do zamontowania czterech ładowarek dla autobusów elektrycznych. Infrastruktura pętli będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – zostaną zamontowane pasy prowadzące i pola uwagi" - przekazał ratusz.

Zmieni się również otoczenie, przystanki zostaną przeniesione bliżej bramy Cmentarza Powązkowskiego. Powstaną przy nich przejścia dla pieszych.

Informowaliśmy o nowych tramwajach, które dotarły do żoliborskiej zajezdni z Korei:

Wnętrze nowego tramwaju HyundaiArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:katke/r

Źródło: tvnwarszaawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: WTP