TVN Warszawa | Ulice

Prace drogowe w Ursusie i Wawrze. Będą zamknięte ulice i objazdy

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/b
Źródło:
PAP
ZDMOd poniedziałku będą utrudnienia drogowe w Wawrze i Ursusie

Mieszkańców Wawra i Ursusa czekają od poniedziałku utrudnienia w ruchu spowodowane pracami drogowców. Nieprzejezdne będą ulice Orłów Piastowskich, Rakuszanki oraz Skrzyneckiego. Oznacza to objazdy dla kierowców oraz pasażerów komunikacji miejskiej.

W Ursusie drogowcy będą odtwarzali nawierzchnię po budowie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Na początku zdjęty zostanie stary asfalt, a następnie ułożony nowy. Na koniec wykonane zostanie również nowe oznakowanie. Podczas prac przejazd ulicami Orłów Piastowskich i Rakuszanki nie będzie możliwy.

Utrudnienia rozpoczną się w poniedziałek, 9 maja o godzinie 7. W tym dniu frezowane będą ulice Orłów Piastowskich na odcinku od Królów Polskich do Królowej Bony oraz ulica Rakuszanki na odcinku od Orłów Piastowskich do Warszawskiej. Następnie, we wtorek i środę, czyli 10-11 maja, drogowcy ułożą nową nawierzchnię na ulicy Orłów Piastowskich, a w czwartek i piątek, 12-13 maja, będą układali asfalt na Rakuszanki.

Podczas zamknięcia ulicy Orłów Piastowskich zakaz wjazdu zostanie ustawiony tuż za zjazdem z ronda Palecznego. Nie będzie on dotyczył dojazdu do posesji Orłów Piastowskich 71 i 73. Dalej droga będzie zamknięta już dla wszystkich. Ulice Królów Polskich i Jesienna staną się ulicami "ślepymi" - nie będzie z nich możliwości wjazdu w Orłów Piastowskich. Drogowcy zamkną też skrzyżowanie z ulicą Królowej Bony i Rakuszanki. Kierowców jadących od północy obowiązywać będzie nakaz skrętu w ulicę Henryka Pobożnego, a wyjazd z ulicy także będzie możliwy wyłącznie w jednym kierunku - północnym.

Po zakończeniu prac na Orłów Piastowskich zamknięta zostanie ulica Rakuszanki. Na kilka dni przed pracami, na całej ulicy obowiązywać będzie zakaz parkowania, tak aby umożliwić ich przeprowadzenie.

Objazd zamkniętych ulic Orłów Piastowskich i Rakuszanki

Objazd dla kierowców wyznaczono ulicami: Orłów Piastowskich, Czerwona Droga, Gierdziejewskiego, Warszawską i ponownie Orłów Piastowskich.

W związku z pracami od poniedziałku (9 maja) do piątku (13) maja do końca kursowania linii dziennych zmienią się trasy linii autobusowych 177 i 194. Autobusy linii 177 ominą utrudnienia Gierdziejewskiego, a linia 194 - ulicami Warszawską, Gierdziejewskiego i Czerwona Droga.

Przebudowa ulicy Skrzyneckiego

Utrudnienia czekają też na mieszkańców Wawra. Od poniedziałku, 9 maja o godzinie 1 drogowcy zamkną przejazd ulicą Skrzyneckiego na odcinku od numeru 36 do ulicy Cedrowej (wraz ze skrzyżowaniem z tą ulicą). Dla pieszych wyznaczono przejście chodnikiem po parzystej stronie ulicy. Objazd utrudnień nadal będzie prowadził ulicami: Rolniczą, Powszechną i Czecha. Na tym odcinku roboty potrwają do czwartku, 9 czerwca.

Zamknięty odcinek ulicy SkrzyneckiegoUrząd m.st. Warszawy

Natomiast we wtorek, 10 maja, o godzinie 1 zamknięty zostanie fragment ulicy Kaczeńca od wiaduktu Czecha do skrzyżowania z ulicą Skrzyneckiego. W zamian urządzona zostanie jezdnia tymczasowa, równoległa do istniejącej. Ruch po niej obywać się będzie po jednym pasie w każdym kierunku. Maksymalna prędkość na tym odcinku ograniczona zostanie do 30 kilometrów na godzinę.

Dla kierowców jadących od strony wiaduktu zapewniona zostanie możliwość jazdy prosto lub skrętu w ulicę Skrzyneckiego. Kierowców jadących z przeciwnej strony (od ulicy Marsa) - obowiązywać będzie nakaz jazdy prosto na skrzyżowaniu jezdni tymczasowej z ulicą Skrzyneckiego. Wyjazd z ulicy Skrzyneckiego możliwy będzie, tak jak dotychczas, w obydwu kierunkach. Na skrzyżowaniu jezdni tymczasowej i ulicą Skrzyneckiego ustawiona zostanie sygnalizacja świetlna. Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie do drugiej połowy lipca.

Jezdnia tymczasowa na ulicy KaczeńcaUrząd m.st. Warszawy

Od poniedziałku, 9 maja, od rana wznowione zostanie kursowanie linii autobusowej 305 na trasie objazdowej. Autobusy od skrzyżowania ulic Kajki, Czecha i Kościuszkowców pojadą ulicami: Kajki, Kościuszkowców, Skrzyneckiego i Potockich do przystanku Trawiasta 53 (zlokalizowanego w rejonie Potockich 3). Następnie będą jeździły ulicami Potockich i Czecha do swojej trasy podstawowej w kierunku PKP Międzylesie.

Prace na ulicy Skrzyneckiego rozpoczną się od rozbiórki istniejącej nawierzchni i podbudowy oraz budowy kanalizacji deszczowej. Następnie drogowcy wyremontują chodniki i ułożą nowy asfalt. Wszystkie prace powinny zakończyć się w okolicach października. Prace drogowe prowadzone są w koordynacji z obecnie budowanym w ulicy Skrzyneckiego wodociągiem. Postęp robót szczególnie przy nawierzchni ulicy, zależy od zakończenia prac związanych z infrastrukturą podziemną.

Informowaliśmy też o otwarciu ulicy Sokratesa po przebudowie:

Ulica Sokratesa jest już przejezdna po przebudowie
Ulica Sokratesa jest już przejezdna po przebudowieArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:kk/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: ZDM / Urząd m.st. Warszawy

Pozostałe wiadomości