Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

TVN Warszawa | Ulice

Nowy asfalt na rondzie Żaba. Ale to nie koniec prac, w piątek drugi etap

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plWymieniają nawierzchnię na rondzie Żaba

Drogowcy pokazali efekty wymiany nawierzchni na rondzie Żaba. Nowy asfalt został położony w południowo-zachodniej części ronda. To jednak nie koniec prac. W najbliższy piątek będą toczyć się na pozostałym fragmencie - zapowiada Zarząd Dróg Miejskich.

Chodzi o rondo u zbiegu ulic 11 Listopada, św. Wincentego, św. Jacka Odrowąża i Starzyńskiego, czyli na granicy Targówka i Pragi-Północ. To ważny węzeł komunikacyjny, dlatego wymiana nawierzchni podzielona została na dwa etapy.

W piątek kolejny etap prac na rondzie Żaba

Efekt pierwszych prac można już zobaczyć. W ostatni weekend drogowcy ułożyli asfalt w południowo-zachodniej części ronda. Od najbliższego piątku 6 sierpnia rozpocznie się kolejny etap prac. Drogowcy zapewniają, że kierowcy w pełni zadowoleni będą w przyszły poniedziałek, kiedy po koleinach i ubytkach nie będzie śladu na całym rondzie.

Rondo Żaba to kolejna lokalizacja, w której ZDM prowadzi wakacyjne prace naprawcze i konserwacyjne. Zaczęło się od kładek dla pieszych nad ul. Ostrobramską przy ul. Poligonowej i nad ul. Powsińską na wysokości ul. Limanowskiego. Następnie wkroczyli na most Siekierkowski. Tam drogowcy wymienili już betonowe wysepki między jezdniami na skrzyżowaniu Trasy Siekierkowskiej z ul. Wał Miedzeszyński i kończą odnowę nawierzchni południowej kapy chodnikowej na odcinku od dylatacji do pylonu od strony zachodniej mostu, a niedługo rozpoczną też wymianę dylatacji po wschodniej stronie mostu na jezdni w kierunku Wawra. W połowie lipca nowy asfalt drogowcy położyli na północnej jezdni ul. Połczyńskiej na odcinku od ul. Powstańców Śląskich do ul. Tkaczy. Jak zapowiadają, w drugim etapie, najprawdopodobniej w połowie sierpnia, zostanie wykonany tam remont na fragmencie Tkaczy – Szeligowska.

Jednocześnie ZDM prowadzi też większe inwestycje: na placu Pięciu Rogów czy na ulicy Sokratesa, gdzie po rozebraniu wysepek na środku jezdni i azylów na przejściach dla pieszych robotnicy przystąpili już do m.in. skuwania nawierzchni jezdni pod budowę pasa dzielącego, wymiany krawężników i budowy nowych miejsc parkingowych.

Autor:katke

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości