Straż miejska przepuściła nastolatkę na pasach, kierowca z naprzeciwka już nie

Autor:
kk
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Małopolska policjaDo wypadku doszło na przejściu dla pieszych na Pradze Południe (zdj. ilustracyjne)

Nastolatka została potrącona na przejściu dla pieszych na Pradze Południe. Świadkami wypadku byli strażnicy miejscy, którzy zatrzymali się, by ustąpić dziewczynie pierwszeństwa. Jak relacjonują, wówczas w pieszą uderzył kierowca, jadący z naprzeciwka.

Do potrącenia doszło w poniedziałek około godziny 8.15 na ulicy Olszynka Grochowska. Jego świadkami byli funkcjonariusze z VII Oddziału Terenowego, którzy tego dnia patrolowali Pragę Południe. Z ich komunikatu wynika, że dojeżdżając do jednego z przejść dla pieszych, zauważyli wchodzącą na nie nastolatkę. Zatrzymali się, by ją przepuścić.

"Jednak jadący z naprzeciwka samochód nie zrobił tego samego, choć miał taki obowiązek, i uderzył w pieszą. Dziewczyna upadła na maskę toyoty i przejechała na niej kilka metrów, po czym spadła na ulicę" - relacjonuje straż miejska.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Nastolatka doznała licznych potłuczeń

Strażnicy zabezpieczyli miejsce wypadku i zajęli się udzieleniem pierwszej pomocy poszkodowanej. "Piętnastoletnia Ukrainka była przytomna, ale bardzo wystraszona. Uskarżała się na ból obu nóg. Strażnicy wezwali pogotowie ratunkowe, patrol policji i wylegitymowali kierowcę toyoty. Był nim 55-latek, mieszkaniec Pragi-Południe" - czytamy w komunikacie.

Na miejscu pojawili się ratownicy medyczni i policjanci. Straż miejska podaje, że po zbadaniu nastolatki nie stwierdzono, by doznała złamania kończyn czy urazów wewnętrznych. "Nastolatka miała liczne siniaki, otarcia i potłuczenia. Na miejsce zdarzenia wezwano jej matkę, której przekazano wystraszoną i obolałą dziewczynę" - opisują funkcjonariusze.

Z relacji strażników wynika, że kierowca toyoty był trzeźwy. Policjanci ukarali go mandatem.

Informowaliśmy także o potrąceniu pieszego na Pradze Północ:

Potrącenie pieszego w alei "Solidarności"
Potrącenie pieszego w alei "Solidarności"Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Autor:kk

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Małopolska policja

Pozostałe wiadomości