Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

TVN Warszawa | Ulice

"Wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle". Nagranie nocnej kolizji w alei Niepodległości

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tak doszło do zderzenia w alei Niepodległości (nagranie z kamery samochodowej)warszawa@tvn.pl
wideo 2/2
warszawa@tvn.plTak doszło do wypadku w alei Niepodległości (nagranie z kamery samochodowej)

Nocą doszło do zderzenia kii i lexusa w alei Niepodległości. Jak poinformowała policja, kierująca pierwszym autem została ukarana mandatem i punktami karnymi za jazdę na czerwonym świetle. W ustaleniu przyczyny pomogło nagranie z kamery samochodowej.

Na miejscu zderzenia był we wtorek w nocy reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz. - Kia zderzyła się z lexusem. Dwie osoby trafiły do szpitala: pasażerka z kii i kierowca lexusa. Były utrudnienia w ruchu dla jadących od strony centrum w kierunku Ursynowa - relacjonuje.

Poszkodowanym pomocy udzielali strażacy. - W momencie dojazdu naszych zastępów na miejsce, osoby, które uczestniczyły w zdarzeniu, znajdowały się poza pojazdami, pod opieką świadków. Dwie osoby poszkodowane zostały przekazane pogotowiu ratunkowemu. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejscu zdarzenia, uprzątnięciu płynów eksploatacyjnych i odłączeniu zasilania w obu pojazdach - jeden wyposażony był w instalację gazową - relacjonuje Wojciech Kapczyński ze stołecznej straży pożarnej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Policja podała jednak, że w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. - To była kolizja. Kierująca kią została ukarana mandatem w wysokości 500 złotych oraz sześcioma punktami karnymi za to, że wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle - przekazała nam Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji.

W ustaleniu przyczyny zdarzenia pomogło nagranie z zainstalowanej w lexusie kamerki samochodowej. Widać na nim, że kierowca lexusa skręca na zielonym świetle z alei Niepodległości w lewo, w ulicę Wawelską. W trakcie wykonywania manewru, uderza w niego kia, jadącą na wprost aleją Niepodległości.

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: warszawa@tvn.pl