Mecz Polska - Albania na Narodowym

Aktualizacja:
Autor:
pop
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Stadion Narodowy (wideo bez dźwięku)
Stadion Narodowy (wideo bez dźwięku)Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plStadion Narodowy (wideo bez dźwięku)

Reprezentacja Polski w piłce nożnej w poniedziałek, 27 marca, o godz. 20:45 na Narodowym zmierzy się z Albanią. Na mecz najwygodniej można dojechać, a później z niego wrócić Warszawskim Transportem Publicznym.

W pierwszym meczu fazy eliminacyjnej piłkarskich mistrzostw Europy, których finały rozegrane zostaną w 2024 r. w Niemczech, Polska zmierzyła się w piątek z Czechami w Pradze. To był fatalny początek, zakończony bolesną i zasłużoną porażką. Trzy dni później, w poniedziałek odbędzie mecz z Albanią na Narodowym w Warszawie. To będzie dla polskich piłkarzy okazja do rehabilitacji.

PRZECZYTAJ: Debiut pod wodzą Santosa oblany. Niskie oceny Polaków po meczu w Pradze.

Kibice na mecz najszybciej dojadą pociągami metra oraz Szybkiej Kolei Miejskiej.

Policja przed meczem na NarodowymKSP

Od godziny 18:30 ograniczony jet wjazd na Saską Kępę. Do godz. 20:45 wyłączone z ruchu indywidualnego zostaną obszary ograniczone ulicami: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński oraz al. Stanów Zjednoczonych, Wał Miedzeszyński, Afrykańska i Bora-Komorowskiego. Ograniczenia nie będą dotyczyć pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (dla mieszkańców Saskiej Kępy), pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych.

"Z każdą minutą zwiększa się natężenie ruchu w okolicach Stadionu Narodowego. Na miejscu pracują policjanci Wydziału Ruchu Drogowego" - wpis tej treści stołeczni policjanci umieścili na Twitterze. Zapewnili, że dbają o bezpieczeństwo zarówno wokół stadionu, jak i na drogach do niego prowadzących. Zaapelowali jednak, by w emocjach nie zapominać o bezpieczeństwie na drodze.

ZOBACZ: "To nie może się powtórzyć". Santos wcześniej tego nie doświadczył.

Mecz na PGE Narodowym - zmiany w ruchuUM Warszawa

Zamknięte ulice, zmiany w komunikacji

W zależności od aktualnej sytuacji policja może podjąć decyzję o zamknięciu poszczególnych ulic. W przypadku zamknięcia ul. Sokolej, od ul. Zamoście do Wybrzeża Szczecińskiego, od godz. 18:30 do zakończenia rozwozu kibiców (około godz. 23:00), autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), a 146 i 147 Wybrzeżem Szczecińskim i Zamoście.

ZOBACZ: Zgoda ratusza na mecz kadry na Stadionie Narodowym. Z zastrzeżeniem.

Jeśli zamknięte zostaną ulice Sokola, Zamoście i Zamoyskiego na trasy objazdowe zostaną skierowane linie: 102, 125, 135, 146, 147 i 202. Autobusy linii 102, 125 i 202 będą jeździły ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), 135 pojadą Targową, a 146 i 147 – al. Zieleniecką.

Powrót z meczu

Jeśli po zakończeniu meczu, po godz. 22:15, duża grupa kibiców będzie chciała przejść do centrum pieszo, policja może zdecydować o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich – na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a.

W przypadku wyłączenia przeprawy z ruchu, na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego. Składy linii 7 i 25 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski. Tramwaje linii 9 i 24 po stronie śródmiejskiej skończą trasy na pętli pl. Starynkiewicza, a po stronie praskiej na Ratuszowa-Zoo. Linia 22 na lewym brzegu Wisły pojedzie z Piasków na pl. Starynkiewicza, natomiast po drugiej stronie będzie kursować w pętli: Wiatraczna – al. Zieleniecka – al. Waszyngtona – Wiatraczna.

Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z-9 na trasie: pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. J. Waszyngtona – Wiatraczna.

Autobusy linii 111, 117, 158, 166, 507, 521, N22, N24 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim.

Po zakończeniu meczu na trasę wyjadą dodatkowe autobusy linii 509. Z ronda Waszyngtona (odpowiednio z przystanków 03 i 04) będzie można nimi pojechać w kierunku Gocławia i Winnicy.

Więcej będzie też tramwajów. Tramwaje linii 9 przewiozą pasażerów na zmienionej trasie: Gocławek – al. Waszyngtona – al. Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Ratuszowa – ZOO. Natomiast składy linii 26 będą jeździły z al. Zielenieckiej w kierunku Metra Młociny.

Zwiększona zostanie także częstotliwość kursowania linii metra M2 – zarówno w stronę stacji Bemowo, jak i Bródno.

Bezpłatne przejazdy

Posiadacze biletów na mecz, zaproszeń oraz akredytacji wydanych przez UEFA są uprawnieni do nieodpłatnego przejazdu pojazdami Warszawskiego Transportu Publicznego (autobusy, tramwaje, metro, SKM) oraz pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej w granicach 1. strefy biletowej ZTM. Ponadto możliwe jest bezpłatne korzystanie z parkingów Parkuj i Jedź, od 27 marca od godz. 6:00, do 28 marca do godz. 1:00.

Autor:pop

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości