Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Z zatoki autobusowej zrobili parking. Posypały się mandaty

  TVN Warszawa | Ulice

  Autor:
  katke/r/kwoj
  Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plSiedem blokad na samochody zaparkowane przy Wierzbowej

  Straż miejska założyła w czwartek aż siedem blokad na samochody zaparkowane przy Wierzbowej. To płatny parking, ale kierowcy nie zauważają, że jest przeznaczony jedynie dla autobusów – opisuje Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

  Odcinek Wierzbowej, o którym mowa, znajduje się w pobliżu placu Piłsudskiego. To strefa płatnego parkowania.

  Parkują na nieczynnej zatoce autobusowej

  – Kierowcy upodobali sobie to miejsce na parking, stoją tu też taksówki. To nieczynna zatoka autobusowa – opisuje nasz reporter, który był na miejscu. – Znaki, które tam stoją, informują, że zatoka autobusowa jest nieczynna. To płatny parking dla autokarów – dodaje.

  Mimo tego w czwartek do południa zaparkowanych było tam kilkanaście samochodów: spoza, ale też i z Warszawy oraz kilka taksówek. – Straż miejska w towarzystwie pracownika Zarządu Dróg Miejskich założyła siedem blokad – opisuje dalej Węgrzynowicz.  

  Muszą zapłacić 100 złotych

  Straż miejska potwierdza, że w czwartek na Wierzbowej zostały wystawione mandaty.

  - To miejsce służy jako weekendowy przystanek autobusowy. W dzień powszedni jest oznakowane jako parking płatny, przeznaczony dla autobusów. Dlatego samochody osobowe nie mogą tam parkować – mówi Jerzy Jabraszko z referatu prasowego straży miejskiej. – Kierowcy, którzy dostali w czwartek mandat, będą musieli zapłacić po 100 złotych – dodaje.

  tvnwarszawa.pl

  katke/r/kwoj